פיגוע בליל החג בעיר העתיקה: יהודי כבן 67 הותקף בידי מחבל עם מוט ברזל – ונעצר

יהודי תושב העיר העתיקה בירושלים, כבן 67, הותקף בליל החג בידי מחבל באלימות ועם מוט ברזל, לאחר ליל הסדר בסמוך לביתו ברובע המוסלמי. היהודי נפגע בפניו, והצליח לשלוף את נשקו ולהגן על חייו. היהודי נפגע בפניו ודימם, צוותי מד"א של העיר העתיקה העניקו לנפגע טיפול רפואי. מסביב למחבל עמדו עשרות ערבים, אשר עודדו את המחבל ולא סייעו ליהודי.

לאחר האירוע, בליל החג, לתדהמת ניצול הפיגוע ובני משפחתו עצרה המשטרה את היהודי בעקבות הירי במחבל. הערב יובא לדיון בבימ"ש השלום בירושלים. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו ידרוש בדיון את שחרורו.


תושבי האזור סיפרו כי למרות ההתראות והמצב הביטחוני הקשה לא היו שוטרים ברחובות בשעת הפיגוע. בנוסף לאחר האירוע התאספו מאות ערבים ברחוב, וקראו קריאות עידוד למחבל וקריאות הסתה נגד התושבים היהודים באזור והרחוב נחסם למעבר יהודים.

בני משפחתו של ניצול הפיגוע סיפרו "בסיום ליל הסדר, כחצי שעה אחרי חצות, אבא שלנו, בן 67, היה בדרכו חזרה הביתה. רגע לפני שהגיע הביתה, הוא הותקף ע"י מחבל ערבי צעיר כבן 16 – נדחף בחוזקה, הותקף באגרופים והוכה ע"י המחבל עם מוט ברזל, אבא נפגע בפנים ודימם. תוך כדי התקיפה אבינו שהוא חולה לב, הזהיר את המחבל שיפסיק את התקיפה, שיזכור שהוא חמוש, ויפסיק לתקוף אותו. כשהמחבל לא חדל מהתקיפה, כשמסביבם עוד עשרות רבות של צעירים ערבים חסונים, אבא שלנו שלף את נשקו האישי שיש לו ברישיון עשרות שנים, והגן על עצמו. לפני כמעט שלושים שנה, אבא הי"ו נדקר בגב מטרים ספורים ממקום האירוע הנוכחי", סיפרו.


(תיעוד מהרשתות. מיד לאחר האירוע. תושבי הרובע וכוחות מד"א מחלצים את היהודי למתחם יהודי סמוך. קרדיט: מהרשתות).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: