פיגוע דקירה בצומת צריפין: שני חיילים נפצעו קשה וקל – מחבל נעצר

פיגוע דקירה בצומת צריפין: שני חיילים נדקרו במצב קשה וקל. מחבל אחד נעצר – נשלל הדיווח על מחבל נוסף שנמלט.

תיעוד מעצר המחבל בידי אזרחים שהזעיקו את המשטרה.

במד"א מעדכנים כי בשעה 09:52 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על 2 פצועים מפיגוע דקירה סמוך לצומת צריפין לכיוון באר יעקב.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שמיר-אסף הרופא 2 פצועים כבני 20 בהכרה במצב קשה וקל עם פצעי דקירה.


במהלך האירוע המחבל ניסה לחטוף ללוחם שנפצע קשה את נשקו. חרף פציעתו, הלוחם נשכב על נשקו תוך ניהול מאבק פיזי עם המחבל, עד שנעצר על ידי אזרחים שהגיעו למקום.

המחבל בן 21 תושב חברון, החזיק בהיתר עבודה במעלה אדומים. ההיתר הזה מעיד על כך שאין לו עבר ביטחוני או רקע של עיסוק בטרור – אבל הוא לא אפשר לו להיכנס לשטח ישראל.

כוחות משטרה גדולים בפיקוד מפקד המחוז ניצב אבי ביטון ובסיוע מסוק משטרתי ביצעו סריקות נרחבות באזור לשלילת המצאות חשוד נוסף.

בתום הערכת מצב הנחה מפקד המחוז ניצב אבי ביטון לתגבר את כוחות המשטרה במרכזי הערים ועל העברת חקירת הפיגוע ליחידה המרכזית במחוז מרכז.

דברי ממ"ז מרכז – ניצב אבי ביטון.


צילום: דוברות המשטרה.

בני משולם חובש מתנדב באיחוד הצלה ותושב ראשון לציון, ראה את המחבל דוקר חיילים סמוך לצריפין, עצר את רכבו ונטרל באותו בידיים חשופות ובבעיטות. לאחר מכן, כשאזרחים ריתקו את המחבל על הכביש, הוא רץ לסייע רפואית לנפגעים.

בני משולם חובש באיחוד הצלה מסר: "תוך כדי נסיעה הבחנתי במחבל דוקר את החיילים, מיד עצרתי את הרכב שלי ורצתי בידיים חשופות לעבר המחבל וניטרלתי אותו לרצפה. אזרחים שהיו במקום החליפו אותי ושמרו על המחבל ואני ניגשתי לטפל בנפגעים."

בני משולם, חובש איחוד הצלה שניטרל את המחסל היום בצריפין – צילום: דוברות איחוד הצלה.

פראמדיק מד"א משה גלבשטיין שהגיע ראשון למקום סיפר: "במקום הייתה המולה רבה. אחד מהפצועים שכב על המדרכה והפצוע השני ישב בסמוך אליו. הם היו בהכרה וסבלו מפצעי דקירה בגופם. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישה ועצירת דימומים. הכנסנו אותם במהירות לניידת לטיפול נמרץ ופינינו אותם לבית החולים בסמוך כשמצבו של אחד מהם קשה והשני קל. כוחות הביטחון במקום ניטרלו את המחבל."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

חובשת בכירה במד"א מיכל קופר ופאראמדיקית מד"א יעל אנקונינה סיפרו: "הגענו במהירות למקום עם הניידת טיפול נמרץ וחברנו לכוחות הגדולים של מד"א שטיפלו ב 2 הפצועים בזירת הפיגוע. הכנסנו את הפצוע קשה במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו תוך כדי טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים ומתן תרופות לבית החולים כשמצבו יציב."

חובש רפואת חירום במד"א אורי שטיינמץ: "הפצוע שנפגע באורח קל מדקירה בפלג גופו העליון ישב על המדרכה כשהוא בהכרה מלאה. הכנסתי אותו לאמבולנס ופינינו אותו לבית החולים תוך כדי טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וחבישות."

בני משולם חובש איחוד הצלה שנתקל באירוע והזעיק את הכוחות מסר: "תוך כדי נסיעה נתקלתי בשני הפצועים שסבלו מפצעי דקירה. האחד מצבו קשה וחברו במצב קל. בסיוע חובשים נוספים הענקנו להם סיוע ראשוני בזירה ולאחר מכן הם פונו למרכז הרפואי שמיר-אסף הרופא שבסמוך. עקב אופי האירוע פעלו במקום גם צוותי חוסן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה שהעניקו סיוע למספר נפגעי חרדה".


צילום: תיעוד מבצעי איחוד הצלה
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: