"הצבא לא מגן עלינו": מחבלים שרפו בתים ובית מדרש בגבעה סמוך לגוש עציון | תיעוד מזעזע

עשרות פורעים ערבים מהכפר צוריף עלו היום (שני) על גבעת אוהבי-יה שבגוש עציון, והציתו את המבנים בגבעה ובית המדרש ששכן במקום – בו היו מאות ספרי קודש ותשמישי קדושה שנשרפו כליל. ההתקפה הגיעה לאחר שאמש חוסל מחבל תושב הכפר הסמוך. בגבעה הגיבו: "עוד לא מעכלים את המראות המזעזעים, מצפים ממערכת הביטחון לעצור עוד היום את הפורעים".

עשרות פורעים ערבים מהכפר צוריף עלו היום (שני) בשעות הצהרים על גבעת אוהבי-יה שבגוש עציון, השחיתו ציוד רב והציתו את המבנים בגבעה – ביניהם בית המדרש שהכיל מאות ספרי קודש שנשרפו כליל.

ההתקפה הערבית מגיעה על רקע חיסולו של המחבל תושב הכפר שביצע את פיגוע הדריסה בצומת בית אומר, בו נפצעו שלושה לוחמי צה"ל באורח קשה ובינוני.


מאיר שמחה תושב הגבעה, סיפר: "הפורעים הערבים חדרו לתוך שטח הגבעה והציתו באמצעות בנזין בית אחר בית. הכל נשרף, וגם בית המדרש עלה באש יחד עם מאות ספרי הקודש שהיו בו. רק לאחר כמה דקות הצלחנו בעזרת תגבורת של תושבים להדוף את הפורעים בחזרה. המראות פה מזעזעים ואנחנו עוד מתקשים לעכל אותם".

לדבריו, "הצבא הגיע רק לאחר זמן ממושך ולא מילא את תפקידו להגן על הגבעה. לא צריך להיות גאון או איש מודיעין בכיר כדי לדעת שיממה אחרי פיגוע שיצא מהכפר האזור יבער. הצבא נכשל פה כישלון חרוץ", תקף מאיר שמחה.

"האירוע הקשה היום תוצאה של מערכת ביטחון שהתבלבלה בין אויב לאוהב. אם מערכת הביטחון היתה משקיעה חצי מכמות המשאבים שהקדישה לרדיפת הגבעה ואנשיה בשנתיים האחרונות – במניעת טרור מכפר המרצחים צוריף, גם פיגוע הדריסה וגם ההתקפה על הגבעה היו נמנעים.
אנו קוראים למערכת הביטחון ולשרי הממשלה לעצור עוד היום את הפורעים ולמצות עמם את הדין במלוא החומרה", הוסיף.

תיעודים מזמן ההצתה:אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: