פרקליטי השטן נחשפים: ארגון "עד כאן" – "הגיע הזמן לעצור את הטירוף"

פרקליטי השטן נחשפים: בכירים ברש"פ מפנים מחבלים לארגון הישראלי המוקד להגנת הפרט. ארגון "עד כאן": "הגיע הזמן לעצור את הטירוף".

בתיעודים של מצלמות נסתרות של אנשי ארגון "עד כאן" אשר מוביל את את חשיפת ארגוני השמאל הקיצוני הפועלים נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל נחשף היום (א') כי בכירים ברש"פ מפנים משפחות של מחבלים אשר רצחו יהודים לסיוע על ידי המוקד להגנת הפרט, ארגון ישראלי שרוב תקציבו מגיע ממשלות אירופיות. עוד נחשף בתיעודים כי משפחות מחבלים ומחבלים עצמם מציינים כי בעת שהם יוצאים לפיגוע הם מרגישים מגובים בעקבות הסיוע של המוקד ומשרד האסירים הפלסטיני, דבר המאפשר להם לקבל את ההחלטה לצאת ולפגע.

אנשי "עד כאן" חושפים כי מידי שנה פונים אלפי פלסטינים למוקד, ומקבלים ממנו סיוע וייצוג משפטי בחינם. רובן המכריע של הפניות קשורות בסיוע למחבלים וחשודים בטרור או לבני משפחותיהם, והמוקד אינו בוחל גם בסיוע ישיר למחבלים אכזריים ביותר, וכן לבני משפחות מחבלים המביעים תמיכה פומבית במעשי ילדיהם.


מחומרי אגף המחקר של "עד כאן" שנאספו על ידי מסתערבי הארגון שנפגשו עם ראשי הארגון לדורותיו ובני משפחות מחבלים בתוך שטחי A, אשר זכו לסיוע משפטי מהמוקד עולה כי כאשר יש חשש הרס של בתי מחבלים, מבצע המוקד פנייה ומתריע בפני המשפחות על פוטנציאל ההרס של בתיהן ועל האפשרות לקבל ייצוג משפטי. עיקר פעילותו של המוקד היא בעתירות ותכתובות משפטיות מול הרשויות השונות ובפרט בבג"ץ, ובמהלך השנים הגיש הארגון אלפי עתירות לבג"ץ, כאשר בחלקן הוא מנסה לבטל או לאתגר חקיקה קיימת.

בביקורת עומק שנערכה לארגון בשנת 2017 נקבע כי המוקד מסייע לפלסטינים בלבד, ולכן לא עומד במטרות העמותה – סיוע לכל אדם. בעקבות כך שונו מטרות העמותה לסיוע לפלסטינים בלבד.
הרוב המוחלט של המימון לפעילות המוקד מגיע מחו"ל, מקרנות זרות ומישויות מדיניות זרות המעבירות מיליוני שקלים בשנה למוקד. בין השנים 2007 ל-2018 קיבל המוקד להגנת הפרט סך של 70 מיליוני שקלים שעיקרן מממשלות וישויות זרות. בין המדינות המממנות את המוקד בין השנים 2007 – 2018 ניתן לראות את נורבגיה, ספרד, גרמניה, צרפת, הולנד, בלגיה, בריטניה, פינלנד, שוויץ, האיחוד האירופי וקרנות של האו"ם. בנוסף, גם הקרן לישראל חדשה הזרימה לארגון בשנים אלו מעל חצי מיליון ₪ וקרן פורד ישראל שפעלה בשיתוף פעולה עם הקרן החדשה לישראל והזרימה למוקד להגנת הפרט כשניים וחצי מיליוני שקלים.

חלק מהכספים מיועדים לפעילות לביטול חוקים ישראליים בתחום הביטחון, מה שמהווה התערבות בוטה של מדינות זרות בניהול מדינת ישראל ומדיניות הביטחון שלה. המוקד להגנת הפרט מקיים שיתופי פעולה הדוקים עם ארגונים פלסטיניים, ובהם ארגונים כגון אצ'מיר ואל-חאק המזוהים עם ארגון הטרור החזית העממית. רבים מחברי ארגונים אלו הינם מחבלים מורשעים ועל פי כוחות הביטחון ובתי המשפט מעורבים בטרור גם במקביל לפעילותם בארגונים אלו. חלק מעובדי המוקד/חברי הוועד המנהל של העמותה מפרסמים פרסומים העלולים לעלות לכדי הסתה או תמיכה במחבלים, או מביעים תמיכה בפעילויות חרם על ישראל.

לדוגמא: מסתערבי ארגון נפגשו עם משפחתו של אשרף נעאלווה, המחבל שביצע פיגוע ירי בברקן באוקטובר 2018 . המוקד ייצג בהליך הריסת בית המשפחה, למרות שאמו, אחיו ואביו נעצרו בחשד שידעו על כוונתו לבצע פיגוע ולא מנעו זאת. האם, וופא נעאלווה, הורשעה במאי 2019 באי מניעת פשע. המוקד אף הגדיל לעשות וסייע למשפחה להשיג אישור כניסה לביקורי האב בזמן שהיה עצור וכן ניסו להשיג צו מניעה להריסת בית המשפחה.

גלעד אך מנכ"ל ארגון "עד כאן" שארגונו מוביל את חשיפת הארגון אמר כי: "שוב סוכני "עד כאן" סיכנו את עצמם בכדי לחשוף לציבור הישראלי את מה שהאויבים שלנו מנסים להסתיר. במקרה זה נחשף ארגון "המוקד להגנת הפרט" אשר מהווה כוח מורלי ומשפטי אשר מסייע לרוצחי יהודים ובכך למעשה מכשיר את הרצח הבא. כל זאת במימון "על השולחן" של ממשלות אירופאיות זרות. פעילות שברוב מדינות העולם אינה חוקית ולכולנו ברור למה היא גם איננה מוסרית. אנו מצפים מממשלת ישראל לראות את כאבן של המשפחות השכולות ולעצור את הטירוף הזה".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: