הימין עולה להתקפה: הפגנת המיליון יוצאת לדרך – יום לאחר יום העצמאות

תומכי הרפורמה המשפטית יוזמים בירושלים את הפגנת המיליון למחרת יום העצמאות. המארגנים "לא ניתן שיגנבו לנו את הבחירות, נזעזע את המדינה – הרפורמה תעבור"

הימין עולה להתקפה – תומכי הרפורמה מתכננים מפגן הענק בעד הרפורמה "הפגנת המיליון" למחרת יום העצמאות בירושלים. המארגנים – אביחי בוארון, שנכנס השבוע לכהן כח"כ מטעם תנועת הליכוד, וברלה קרומבי העומד בראש "יוזמת תקומה 2023", יחד עם שורה ארוכה של ארגוני ימין ופעילי חברה אזרחית, החלו בהכנות לקראת המפגן הענק שצפוי להתקיים מול כנסת ישראל, ערב פתיחת כנס הקיץ של הכנסת, תחת הדרישה מהממשלה והקואליציה להעביר את הרפורמה המשפטית במושב הקרוב.

ח"כ אביחי בוארון הסביר "מחנה שלם לא יכול לחיות עם הידיעה שהוא שווה פחות. אם לא תהיה רפורמה – זה אומר שהפתק שלנו בקלפי לא שווה. אנחנו רוב בקלפי אבל אנחנו לא באמת יכולים לנהל את המדינה. המציאות הזו חייבת להשתנות. גם למחנה הלאומי מותר שתהיה לו מניה בניהול ענייני המדינה. נמאס לנו להיות סוג ב. נמאס לנו שכל החלטה שהממשלה מקבלת והיא לטובת החיילים או המתנחלים או תושבי דרום תל אביב – בגץ הוא זה שיחליט אם ההחלטה סבירה או לא ובדרכ יפסול אותה או את החוק שמטיב עם האוכלוסיות הללו. אנחנו לא נעצור את המחאות ורק נרים אותם עד לעצרת המליון שבה נבהיר לנשיא, לבית המשפט ולאופזיציה. לא עוד! אחרי 75 שנה להקמת מדינת ישראל, עם ישראל יצא לחירות וישראל תצא לדרך חדשה. הגיע הזמן".


אחד מיוזמי העצרת, ברלה קרומבי מסביר שהדחייה היא מפאת הימים הקדושים של מדינת ישראל, שהם לא מתכוונים לפגוע בחשיבותם. לדבריו, "אנחנו לא מתכוונים לצאת להפגנות בימים הקדושים של מדינת ישראל, יום השואה, יום הזיכרון וחג העצמאות – יום חגה של מדינת ישראל. אנחנו נכבד את זכרם של הנופלים, נכבד את ששת המילונים שנספו בשואה ונכבד את יום חגה של המדינה. לא נשאב לפרובוקציה של מתנגדי הרפורמה שרוצים לחרב את הימים הקדושים האלו ולהרוס את שארית הקונצנזוס הישראלי והימים הקודשים של מדינת ישראל".

"יום לאחר יום העצמאות ולאחר הימים הקדושים של ימי הזיכרון של הזיכרון והגבורה, אנחנו נקרא לציבור לבוא ולהשתתף לקראת תחילת כנס הקיץ בעצרת תמיכה ענקית בממשלה "הפגנת המיליון". מטרת העצרת היא כדי להזכיר ולדרוש מנבחרי הציבור שלנו בממשלה ובקואליציה שהעם רוצה רפורמה משפטית, שהעם מאחוריהם, שהעם נותן להם כוחות. בימים האחרונים דיברתי עם המון חברי כנסת מהקואליציה והם סיפרו לי כמה עוצמה וכוח נתנה להם העצרת השבוע, שהם ראו את 200,000 האנשים שהגיעו לירושלים וחיזקו אותם, שעם אוהב אותם, מחבק אותם, ותומך בהם", אומר קרומבי.

כדי לאחד את כל תומכי הרפורמה, חילונים, חרדים וחובשי כיפות מכל רחבי הארץ, בהפגנה יהיה אזור ענק לציבור החרדי בהפרדה, דבר שצפוי להביא רבבות חרדים להשתתף במחאה.

המיזם מגיע לאחר שמוקדם יותר השבוע (שני) הגיעו כ- 200,000 מפגינים להפגנה שהתקיימה מול הכנסת בירושלים. מדובר בהפגנה ספונטנית שנולדה באותו הבוקר לאחר הכוונה להקפיא את החקיקה של הרפורמה המשפטית, ואם זאת היא זכתה לתמיכה רחבה. במודעה שפורסמה, מודים מארגני העצרת, ח"כ החדש של הליכוד אביחי בוארון וברלה קרומבי, לאלפים הרבים שהגיעו. "הרמתם את הרוח, החזרתם את הצבע ללחיים של הימים, ביחד נצא לחירות", נכתב במודעת התודה.

בין האלפים הרבים השתתפו גם שרים וחברי הכנסת ממפלגות הליכוד, הציונות הדתית ועוצמה יהודית – ובהם: השר בצלאל סמוטריץ, השר איתמר בן גביר, השר שלמה קרעי, השרה אורית סטרוק השרה עידית סילמן, השרה מאי גולן, השר עמיחי אליהו וכן השר יצחק וסרלאוף. לצידם השתתפו גם ח"כ שמחה רוטמן, ח"כ צביקה פוגל, ח"כ ניסים ואטורי, ח"כ קטי שטרית, ח"כ צבי סוכות, ח"כ טלי גוטליב, ח"כ אלמוג כהן, ח"כ לימור סון הר מלך, ח"כ משה סלומון, ח"כ יצחק קרוייזר, ח"כ מיכל וולדיגר, ח"כ בועז ביסמוט, ח"כ אריאל קלנר וכן ח"כ אוהד טל.(צילום: חדשות כל העולם).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: