הרגל, המטריה והתוכנה לאיתור האוזניות: כך נלכד גנב התיקים ממסעדות בירושלים • צפו בתיעוד

הרגל, המטריה והתוכנה לאיתור האוזניות: כך נלכד חשוד שגנב תיק מצעירים שישבו במסעדה בירושלים. החשוד נעצר לחקירה במשטרה לאחר שנתפס עם הרכוש הגנוב בשירותים סמוכים. איתורו של הגנב התאפשר בזכות תוכנה לאיתור האוזניות שהיו בתיק. בבדיקת זהותו עולה כי מדובר בגנב שנעצר כבר לאחרונה בגין מעשים דומים שבוצעו במסעדות ברחוב יפו עם רגלו והמטריה שהייתה ברשותו.

הלילה, התקבל דיווח במשטרה על גניבת תיק מצעירים בעת שישבו במסעדה במרכז ירושלים. שוטרי תחנת לב הבירה במחוז ירושלים שהוזעקו למקום, איתרו את הצעירים כשהם מחזיקים בחשוד, בן 59 תושב ירושלים, שניסה להימלט לאחר מעשה הגניבה, וביצעו את מעצרו.

מבירור המקרה עלה כי שלושה צעירים בשנות ה-20 לחייהם, בילו בבית עסק בשוק מחנה יהודה ובשלב מסוים הבחינו כי תיקו אישי של אחד מהם נעלם. בדיקה מהירה במצלמת העסק העלתה כי החשוד ששהה במקום עזב יחד עם התיק לאחר שגנב אותו. הודות לטכנולוגיה מתקדמת ותוכנת איתור האוזניות שהיו בתיק, הגיעו הצעירים אל מבנה שירותים ציבוריים שבקרבת מקום, שם הבחינו בחשוד מפשפש בתיק השייך להם ועל כן הזעיקו את השוטרים ומנעו את בריחתו של החשוד עד להגעת השוטרים למקום וביצוע המעצר.


החשוד הועבר לחקירה בתחנת לב הבירה והבוקר הובא בפני בימ"ש שלום שנעתר לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו של החשוד ב-4 ימים, עד לתאריך 2.4.23.

במשטרה מציינים כי: ״במקרה זה תושיית הצעירים והשימוש המהיר בטכנולוגיה, הן מצלמות האבטחה והן תוכנת איתור האוזניות, הם שאפשרו את איתורו של החשוד והרכוש הגנוב, ובהמשך את מעצרו המיידי זמן קצר לאחר המעשה. הגנב כבר נתפס לאחרונה ע״י קצין משטרה בית מעשה גניבה אחר ואנו נפעל למצות עמו את הדין בגין כל מעשיו״.

כאמור זוהי אינה הפעם הראשונה שהחשוד נעצר ע״י המשטרה, ובימים אלו מתנהלת נגדו במשטרה חקירה בגין גניבות דומות. מוקדם יותר החודש בשעות הצהריים המאוחרות, הבחין קצין סיור מתחנת לב הבירה במחוז ירושלים, באדם שעורר חשדו בעת שהעביר חפצים שונים מתיק אישה אל תיק אחר שברשותו. כשניגש הקצין לברר את פשר מעשיו, הבחין כי החשוד מוציא מכיס מכנסיו מספר כרטיסי אשראי ומחזירם לתיק האישה. בדיקתם של הכרטיסים העלתה כי אלו אינם שייכים לו, ועל כן הוא נעצר והועבר לחקירה בתחנת לב הבירה.

השוטרים פעלו לאיתור המתלוננת שסיפרה כי מספר דקות קודם לכן בעת שישבה עם בתה בבית הקפה שברחוב יפו, הניחה את התיק בסמוך לרגלי השולחן שלצדו ישבה, ובשלב מסוים הבחינה כי התיק נעלם. בדיקה במצלמות העסק חשפה כיצד פעל החשוד שהסתייע ברגליו ובמטריה לצורך הגניבה.

צפו בתיעוד:


סרטון גניבת התיק ע״י החשוד מוקדם יותר החודש עם רגלו ומטריה שהייתה ברשותו. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

החשוד נכלא והובא בפני בימ"ש. שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד בחמישה ימים, אולם בימ״ש הורה על שחרורו בתנאים מגבילים הכוללים מעצר בית (שהסתיים), והחקירה בעניינו נמשכת במטרה למצות עמו את הדין.

תמונה ממעצרו של החשוד אמש בשירותים הציבוריים. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

"משטרת ישראל תמשיך בטיפול ובמאבק בעבירות ועברייני הרכוש, למען שמירת שלום הציבור ורכושו, נמסר מהמשטרה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: