שר הביטחון גלנט: ״במשימות המבצעיות לא היה ולא יהיה שיקול אחר מלבד השיקול המבצעי״

שר הביטחון, יואב גלנט, סיים לפני זמן קצר ביקור ביחידת ״עוקץ״. שר הביטחון התקבל על ידי מפקד זרוע היבשה האלוף תמיר ידעי, קציר חי״ר וצנחנים ראשי תת-אלוף גיא לוי ומפקד יחידת ״עוקץ״ סגן-אלוף ע׳.

שר הביטחון קיבל סקירה על פעילות היחידה, וצפה בתצוגה מבצעית שהציגה את מגוון יכולות היחידה. השר גלנט קיים שיח עם מפקדי היחידה ולוחמיה, ונפגש עם הלוחמות שהשתתפו במבצע ״ענפי זית״ לאיתור הנעדרים ברעידת האדמה בטורקיה.


שר הביטחון גלנט אמר בשיח עם הלוחמים והלוחמות: ״בזכות צה״ל, מדינת ישראל מצליחה להתקיים. לכל אחד ואחת מכם יש תפקיד חשוב במשימה לשמירה על המדינה. ליחידת עוקץ יש במה להתגאות, גם בתרומתם ויכולתם של הלוחמים וגם בנחישותם לבצע כל משימה״.

״אתם משרתים ביחידה מבצעית שיוצאת למשימות מסוכנות ופועלת תחת אש. כל חיילת וחייל בצה״ל צריכים לדעת: החלטה לגבי פעילות מבצעית וחשיבותה, ביחס לסיכון האפשרי שבה, היא תמיד תוצר של הערכת מצב״.

״כל שרשרת הפיקוד, מראש הממשלה, דרך שר הביטחון והרמטכ״ל ועד אחרון המפקדים, ישלחו את החיילים רק לביצוע משימות אשר חשיבותן מצדיקה את הסיכון הנדרש בביצוען. בנושאים האלו לא היה ולא יהיה שום שיקול שלא קשור בצורך מבצעי, בהשגת המשימה״.

בשיח עם לוחמות היחידה שהשתתפו במבצע ״ענפי זית״ אמר השר גלנט: ״בזכות מה שעשיתן, 19 אנשים חיים היום למרות האסון בטורקיה. יש פה ערך מוסף שמשמעותי מאוד ליחסים של מדינת ישראל ולמעמדה הבינלאומי. הפעולה המוצלחת שלכן משדרת עוצמה, נחישות ומקצועיות״.תמונות מביקור שר הביטחון, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: