התגובה לפיגוע בחווארה: גלנט האריך את מעצרו המנהלי של תושב השומרון ב-3 חודשים נוספים

שר הביטחון יואב גלנט האריך הבוקר את מעצרו המנהלי של אברהם יאיר ירד תושב השומרון בשלושה חודשים נוספים, שעות בודדות לפני שעמד להשתחרר ממעצר מנהלי בן ארבעה חודשים. ירד היה אמור להתחתן בחודש הבא, אך העובדה הזאת לא מנעה מגלנט לחתום על הארכת מעצרו. הוריו תקפו בחריפות: "בזמן שהחיים שלנו בשומרון מופקרים – גלנט נלחם בתושבים במקום באויב".

יממה לאחר פיגוע הירי בחווארה, חתם הבוקר שר הביטחון יואב גלנט על צו מעצר מנהלי לשלושה חודשים נוספים כנגד אברהם יאיר ירד תושב השומרון.

לפני כארבעה חודשים נעצר ירד בצו מעצר מנהלי, חרף החלטת בית המשפט שהורה לשחררו, ועתיד היה להשתחרר הבוקר ממעצר. בחודש הבא היתה אמורה להתקיים חתונתו של ירד, אותה דחה מספר חודשים בשל המעצר, אך גם העובדה הזאת לא מנעה מגלנט להורות על הארכת מעצרו.


הוריו של ירד תקפו הבוקר בחריפות את שר הביטחון: "יממה אחרי פיגוע ירי שלישי בחווארה בזמן שבישובי השומרון אנחנו סופרים נרצחים ופצועים, התבשרנו הבוקר כי שר הביטחון שמפקיר הלכה למעשה את חיינו בחודשים האחרונים, החליט להראות נחישות דווקא מול האחים מבית וברוע בלתי נתפס האריך את מעצרו המנהלי בשלושה חודשים נוספים".

"מדובר בשבירת שיאים חדשים של רוע ורשעות מצד שר ביטחון שנבחר בקולות הימין, והצליח בתוך זמן קצר לזכות את ממשלתו בתואר המפוקפק של הממשלה שהחזיקה את מספר היהודים הגדול ביותר ב30 השנים האחרונות במעצר מנהלי".

כתושבי השומרון שהפקרת לגורלם וכהורי נער שחוו על בשרו את מדיניותך הפושעת, אנו קוראים לך: הנח את המפתחות עוד היום ולך הביתה. נכשלת כישלון חרוץ והרסת במו ידיך תוך חבירה מלאה לשמאל את הישג הימין בבחירות", הוסיפו הוריו של ירד.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, פרקליטו של ירד הגיב להארכת המעצר המנהלי: "עד עכשיו לא טרחו גורמי הבטחון והפרקליטות לפנות באופן רשמי לעצור או לבא כחו, לטעמינו השר גלנט מנוע מלתת החלטות בנוגע למעצרים מנהליים כל עוד התנהלותו בשטח היא זו שמסכנת את חיי האזרחים היהודה ושומרון ומסרסת את יכולת החיילים בשטח"אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: