קידום ירושלים ודיונים על מירון: השר פרוש קיים ביקור עבודה בארה"ב

שר ירושלים ומסורת ישראל נועד בארה"ב עם ראשי הקהילות היהודיות וגורמים רשמיים בממשל האמריקאי בניו יורק, בכדי לדון בנושאי ירושלים וחיזוק הקשר עם יהדות הגולה • בדיונים על הרפורמה המשפטית הדגיש: "הממשלה מקדמת חוקים בסיסיים של דמוקרטיה, והיא חייבת לשפר את ההסברה" • השר הציג את מתווה מירון בפני הקהילה החרדית: "נעשה הכל להמשיך המסורת מדורי דורות, ונפעל יחד ליישום המתווה"

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, קיים ביקור עבודה בארצות הברית, במטרה לחזק את הקשר עם הקהילות היהודיות, לדון בנושאי ירושלים, והעמקת שיתופי הפעולה בכל הנוגע למסורת ישראל.

במסגרת הביקור קיים השר פגישה עם ראש העיר ניו יורק, אריק אדמס. השר הזמין את ראש העיר לביקור בירושלים והודה לו על הסיוע הרב שלו לקהילה היהודית בעיר. אדמס התעניין בתפקידו של פרוש כממונה על הילולת הרשב"י במירון והכנת מתווה שיאפשר למאות אלפים להתכנס ביום ההילולא באזור אחד, בהם אלפים מתושבי ניו יורק.


השר פרוש נפגש במהלך השבוע גם עם חבר בית הנבחרים של מדינת ניו יורק, הר"ר שמחה אייכנשטיין, ושוחח איתו על מצב הקהילה היהודית בברוקלין והסביבה, שחווה בימים אלו מתקפה תקשורתית אנטישמית וחיזק את ידיו בפעילותו למען הכלל והפרט.

בביקורו בניו יורק נועד השר ארוכות עם שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, שהציג בפניו את פעילות המשלחת הישראלית לאו"ם והמאבק הקשה שמתנהל בימים אלו נגד ישראל. השגריר ארדן הציג את הפועלות למען חיזוק ההכרה בינלאומית של ירושלים בקרב הדיפלומטים בעולם, על מעמדה כבירת העם היהודי מזה אלפי שנים והמסורת היהודית הנמשכת בה מימי התנ"ך. השר נועד גם עם הקונסול הכללי של ישראל בניו ניו יורק, אסף זמיר.

בביקורו נועד השר פרוש עם ראשי אגודת ישראל באמריקה, בראשות חבר מועצת גדולי התורה בארה"ב כ"ק האדמו"ר מוויעלפולי שליט"א, בביתו של יו"ר אגודת ישראל בארה"ב הרב שלמה ורדיגר, לדיון על מצב הקהילה היהודית בגולה וחיזוק הקשר בין הקהילה החרדית בגולה לקהילה החרדית בארץ.

בשיחה עדכן אותם השר על פעילות אגודת ישראל בקואליציה ובממשלה. המשתתפים שוחחו על הרפורמה המשפטית והדגישו כי התוקפים את יוזמות הממשלה בקרב יהדות ארה"ב אינם מייצגים ציבורים גדולים ביהדות המקומית. ראשי אגו"י ביקשו להעביר מסר לשלטון בישראל על החובה לבצר את חומות היהדות ולתקן את חוקי הגיור והשבות, למען שמירת כרם ישראל.

מפגש נוסף התקיים עם הוועד הבינלאומי להגנת ושמירת הר הזיתים, בראשות האחים ר' אברהם ור' מנחם לובינסקי, בביתו של ר' שמעון לפקוביץ, שהודו לשר על פעילות המשרד לחיזוק הנוכחות היהודית בהר במימון מעמדי הילולא רבים בהר, והציגו את הצורך בתחזוק שוטף של החלקות השונות ואבטחת כל חלקי ההר. סוכם לפעול יחד לזירוז הקמת מרכז המידע בהר, על ידי משרד ירושלים ומסורת ישראל, באמצעות הרל"י.


השר פרוש ביקר גם במערכת עיתון 'המודיע' באנגלית וקיים ישיבה עם פורום העורכים של העיתון, סקר בפניהם את המצב הפוליטי החרדי בישראל, הסביר את ההישגים של הנציגות החרדית בהסכמים הקואליציוניים וענה לשאלות שעלו לגבי קידום הרפורמה לתיקון מערכת המשפט על ידי הקואליציה והממשלה.

בנוסף קיים השר שורת שיחות עם גורמים בתקשורת החרדית המקומית, והציג בפניהם את המתווה המסתמן להילולת הרשב"י הקרובה במירון. "האנשים שמטפלים השנה בהילולא במירון אכפת להם, המסורת רבת השנים בנפשם והם יעשו הכל לשמר אותה. אנחנו צריכים את שיתוף הפעולה של כלל העולים בכדי בעז"ה להצליח", אמר פרוש.

בסיור במטה ה-OU נחשפה משלחת השר לפעילות הענפה של ארגון הכשרות הגדולה בעולם, שכארגון האורתודוקסי ענק לקח חסות גם על שורת פעולות קריטיות להצלת יהדות אמריקה. בפגישה עם ראשי הארגון, הציגו כמה מהמשתתפים את הצורך בשיפור ההסברה הישראלית בעולם. השר הזמין את ה-OU לקיים כינוסים בירושלים ושיבח את פעילותם החשובה.

בפגישה שהתקיימה עם ראשי ה-JCRC, ארגון המאגד מספר רב של ארגונים יהודיים בניו יורק, הציגו המשתתפים את הדאגה בקרב חלק מהקהילות היהודיות בארה"ב מקידום הרפורמה המשפטית. השר הציג את עיקרי הרפורמה, דחה את הטענות שתפגע בדמוקרטיה, אך סיכם כי יפעל לשפר את הקשר בין הממשלה לארגונים היהודיים בארה"ב.

במסגרת הביקור השתתף השר פרוש בכנס השנתי של ארגון 'שובו' בארצות הברית, שם נשא דברים ובירך את התורמים הרבים על זכותם לקחת חלק בפעילות הארגון שהציל ומציל עשרות אלפי נפשות יהודיות. "כל ילד שנכנס למוסדות של שובו זה עוד ילד שיגדל עם חיבור לשורשים היהודיים ולמסורת ישראל", אמר בכנס.

במהלך שהותו בארה"ב נכנס השר פרוש למרנן ורבנן גדולי ישראל האדמו"רים שליט"א, מנהיגיה הרוחניים של הקהילות ביהדות אמריקה, והעלה בפניהם את מצב הציבור החרדי בארץ ישראל ונועץ לגבי הצורך בפעולות שונות למען חיזוק וביצור חומות התורה. פרוש הציג בפני מרנן כ"ק האדמו"רים שליט"א את מתווה המתגבש להילולא במירון, וביקש את ברכתם להצלחה במשימה שהוטלה עליו.

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, מסר בתום הביקור: "בשורת פגישות שקיימתי בארצות הברית הברית נחשפתי לתמיכה האדירה מחד בקרב יהדות ארה"ב בישראל, אך מנגד בדאגה מסיומת בחלק מהקהילות היהודיות מפעולות שונות בישראל. עלינו לפעול בממשלה לחזק את הקשר עם יהדות ארה"ב, ולהסביר טוב יותר בעולם את הנעשה באמת בישראל".

עוד הוסיף השר, הממונה על הילולת הרשב"י במירון, כי "ניצלתי את ביקורי בניו יורק לערוך מפגשים רבים עם הציבור החרדי המקומי, שמגיע בהמוניו לארץ בל"ג בעומר בכדי להשתתף בהילולא במירון, בכדי להציג את הפעולות שנעשות על ידי הפרויקטור הרב יוסי דייטש, למען כלל ישראל. הדגשתי את הצורך בשיתוף פעולה מלא בין המארגנים למשתתפים בכדי להצליח. אין לנו כוונה לשנות את המסורת, ההיפך, נעשה הכל לשמרה ולחזקה".

אל השר התלוו בביקורו ראש המטה בלשכתו שימי אלבום, מנהל מחלקת קשרי חוץ באגודת ישראל ויועצו המדיני של השר הרב אהרן דוד דייוויס, ויועץ התקשורת של השר שמואל קרמרסקי.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: