שר הביטחון גלנט: "השסע חודר אל תוך צה"ל וזו סכנה מיידית – לא אתן לזה יד"

שר הביטחון גלנט קורה לעצור את החקיקה: "מעולם לא נתקלתי בעוצמה של כעס וכאב כמו שאני רואה עכשיו. צה"ל נשחק. השסע בחברה חודר אל תוך צה"ל וזו סכנה ברורה מיידית ומוחשית לביטחון המדינה. לדבר הזה לא אתן את ידי."

הצהרתו המלאה של שר הביטחון יואב גלנט: "בראשית דברי, אני רוצה לשלוח איחולי רפואה שלמה לנפגעים בפיגוע הערב, ולחזק את בני המשפחות. חיילי צה״ל ניצבים יומם וליל על משמרתם, אני מגבה אותם ומחזק אותם. מערכת הביטחון תגיע ותבוא חשבון עם המחבלים.

אזרחי ישראל, ביטחונה של מדינת ישראל הוא משימת חיי. לאורך חיי הבוגרים אני עוסק בו יומם וליל. בשליחות מדינת ישראל, במדי צה"ל, סיכנתי את חיי עשרות פעמים. וגם עתה, למען מדינת ישראל, אני מוכן להסתכן ולשלם כל מחיר.


מתוקף תפקידי כשר הביטחון של מדינת ישראל, אני אומר כאן: האיומים סביבנו גדולים, בזירות רחוקות וסמוכות. איראן קרובה מאי פעם ליכולת גרעינית צבאית, הטרור הפלסטיני גובר, והזירה הצפונית מתעצמת ורוחשת. בימים אלו, יותר מתמיד, אנו ניצבים בפני אתגרים ביטחוניים חסרי תקדים.

צה״ל הוא צבא מעולה, נכון למשימותיו, ומקור גאווה למשרתים בו ולכל עם ישראל. יחד, בכוחות משותפים, נוכל לכל אתגר, בכל עת.

אבל, בשבועות האחרונים נפל דבר – אני פוגש את המפקדים ואת הלוחמים, לקראת מבצעים, בסיורים, בשטחי האימונים, ובחדרי התדריכים. אני שומע את הקולות העולים מהשטח, ואני מודאג.

האירועים המתרחשים בחברה הישראלית, אינם פוסחים על צבא ההגנה לישראל – מכל עבר, עולות תחושות של כעס, כאב ואכזבה, בעוצמה בה לא נתקלתי מעולם. אני רואה כיצד מקור עוצמתנו הולך ונשחק.

כשר הביטחון של מדינת ישראל, אני אומר בצורה הברורה ביותר – השסע ההולך ונפער בחברה, חודר אל תוך צה״ל ואל גופי הביטחון. זו סכנה ברורה, מיידית ומוחשית לביטחון המדינה. לדבר הזה לא אתן את ידי.


אני איש ימין, חבר בתנועת הליכוד, מאמין בעקרונותיה ומחויב לערכיה – המציבים את מדינת ישראל מעל לכל.

אומר לכם כאן הערב – כפי שאני אומר שנים ארוכות, צריך שינוי במערכת המשפט. מארג היחסים בין הרשות השופטת, לבין הממשלה והכנסת דורש איזון. זה יחזק את הדמוקרטיה, ויגביר את אמון הציבור.

ועם זאת, שינויים משמעותיים, לאומיים, עושים בהידברות ובשיח.

בערב הזה, אני חושב על דור המייסדים של ישראל. על אימי פרומה, פליטת שואה שהעפילה לארץ על סיפון האוניה אקסודוס. אני חושב על הוריה של רעייתי קלודין, אשר עלו ארצה ממרוקו בדרכים עקלקלות.

אסור לנו לפגוע באחדות העם. אסור שיהיה ספק בליבן של האימהות השולחות מחר את בניהן ובנותיהן לצה״ל.

ניצחונו של אחד הצדדים, באולמות הכנסת או ברחובות הערים, הוא הפסדה המובהק של מדינת ישראל.

עלינו להניח בצד את השאלות "מי התחיל" ו"מי צודק", ולהוביל תהליך לאומי מאחד ומשתף, שיחזק את מדינת ישראל, וישמור על כוחו של צה״ל.

בימים ובשבועות האחרונים, בשיחות ובדיונים מאחורי הקלעים, הצגתי את תמונת המצב הביטחונית, ביקשתי, נימקתי והבהרתי – בעת הזו, חייבים לעצור את התהליך כדי שנוכל לשבת ולדבר.

אבל עכשיו, אני אומר זאת בקולי, באופן פומבי – למען ביטחון ישראל, למען בנינו ובנותינו: צריך לעצור בעת הזו את תהליך החקיקה – לאפשר לעם ישראל לחגוג יחד את חג הפסח ואת יום העצמאות, ולהתאבל יחד ביום הזיכרון וביום השואה. אלו ימים קדושים עבורנו.

צריך לעצור את ההפגנות והמחאות – ולהושיט יד להידברות. צריך לעצור מיידית כל גילוי של סרבנות המכרסם בכוחו של צה״ל, ופוגע במערכת הביטחון.

למען ביטחוננו, למען אחדותנו, חובתנו לשוב אל זירת ההידברות,ולזכור כי אנשים אחים אנחנו.

ה׳ עוז לעמו ייתן, ה׳ יברך את עמו בשלום."

התנועה לאיכות השלטון מברכת את השר יואב גלנט על קריאתו לעצור לאלתר את החקיקה: "מדינת ישראל חשובה מהפוליטיקה הקטנה ולשר גלנט יש יכולת לעצור את חוקי ההפיכה ההרסניים המאיימים על דמותה ועתידה של מדינת ישראל. התנועה קוראת לחברי כנסת נוספים מהליכוד להוציא לנתניהו כרטיס אדום ולקרוא לו לעצור את חורבן הבית השלישי," אמרו.

ראש האופוזיציה ויו״ר יש עתיד יאיר לפיד: "שר הבטחון גלנט מוביל הערב צעד אמיץ וחיוני לבטחון מדינת ישראל. ההפיכה המשטרית פוגעת קשה בבטחון הלאומי וזה תפקידו ואחריותו לעצור את ההידרדרות המסוכנת. זהו רגע האמת. אני קורא לממשלה – תעצרו הכל, אל תעבירו השבוע את השינוי בוועדה למינוי שופטים ואת חוק דרעי, ובואו לקיים הידברות בבית הנשיא. מצדיע הערב למאות אלפי מגיני הארץ, הפטריוטים הישראלים שיצאו לרחובות להלחם על הדמוקרטיה הישראלית."

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יולי אדלשטיין: "מודה לחברי, שר הביטחון יואב גלנט שהצטרף לדרך אותה אני מוביל מזה שבועות. רוב העם רוצה ומבין את הצורך בשינויים במערכת המשפט, אך יש לעשות זאת בסבלנות, בהידברות ובשיח רחב כדי להגיע להסכמה רחבה. מדינת ישראל חזקה ותמשיך להיות חזקה – יחד."

ממחאת המילואימניקים אחים לנשק נמסר: ״גלנט מדבר ברור כי הפנים – ההפיכה המשטרית מסכנת את ביטחון ישראל! מברכים על דברו אבל עד שהחקיקה לא תעצר המאבק שלנו יסלים. ראש הממשלה תענה לקריאה ועצור מיידית את האסון שקורה פה. הפסק את החקיקה הדיקטטורית. אין צבא עם בלי דמוקרטיה״.

השר לביטחון לאומי בן גביר: "קורא לראש הממשלה לפטר את גלנט שנכנס למשרד הביטחון בקולות של הימין אבל נכנע ללחץ של אלה שאיימו בסרבנות ומנסה לשים מעצור לרפורמה החשובה. הוא גם מנהל בפועל מדיניות "הכלה" וחוסר תגובה בעזה וביו"ש וגם במדיניות זאת הוא מפנה עורף לבוחרי הימין שרוצים ממשלת ימין מלא מלא אם ברפורמה המשפטית ואם בהחזרת הביטחון האישי והמשילות לישראל".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: