פיגוע ירי בחווארה: שני חיילים נפצעו קשה ובינוני מירי מרכב חולף

פיגוע שלישי בתוך מספר שבועות: שני חיילים נפצעו מירי מרכב חולף בחווארה. הפצועים פונו בהכרה במצב קשה ובינוני לבית החולים בלינסון, כוחות הביטחון עורכים סריקות באזור. כחלק מהמצוד אחר המחבל כל הכניסות לשכם נסגרו.

ככל הנראה המחבלים תושבי כפר עבוין:
1. "אסמאעיל געפר אסמאעיל חרב" (32)


2. "עלי נאגח אחמד ברכאת" (27)

מדובר צה"ל נמסר: "פיגוע ירי מרכב חולף בוצע הערב (ש') לעבר לוחמי צה"ל שהיו בעמדה צבאית בחווארה שבשומרון. לוחם צה"ל נפצע באורח קשה ולוחם נוסף נפצע באורח בינוני. הלוחמים פונו לבית החולים. משפחותיהם עודכנו. כוחות הביטחון מנהלים מרדף אחר המחבל. נפרסו חסימות במרחב ומתבצע בידוק בכניסות וביציאות לעיר שכם."

ברקע ניתן לשמוע את הירי בחווארה.

ארגון הזאבים הבודדים מהגליל (שנטלו אחריות לפיגוע במגידו) נוטלים אחריות לפיגוע הירי בחווארה.


דובר חמאס בירושלים מחמד חמאדה בירך על הפיגוע בחווארה: "הפעולה היא מסר חדש למי שפועל נגד מטרתנו. אנו קוראים לעמנו להמשיך להכות באויב ולפגוע במטרות של ישראל והמתנחלים".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון בתגובה לפיגוע הירי: "זה מרגיש כמו הפקרות, שלושה פיגועי ירי באותו טווח של מטרים ספורים, בכביש מרכזי כביש חווארה. הכתובת לא על הקיר היא מדממת מהקיר, אני דורש מראש הממשלה, משר הביטחון ומכל שרי הממשלה להודיע הערב על החזרת המחסומים הביטחוניים באזור שכם וחווארה, על סגירת החנויות בחווארה כדי למנוע את הפקקים שבחסותם שני הפיגועים הקודמים יכלו להתרחש ויציאה למבצע צבאי כנגד הרשות הפלסטינית הטרוריסטית לאיסוף הנשקים והחזרת ההרתעה. אנחנו לא נעשה הנחה לממשלה כי אני וחברי בחרנו בה. הממשלה הזו ממשיכה את מדיניות הממשלה הקודמת וזה עולה בדם, אני דורש מראש הממשלה, שר הביטחון וכל שרי הממשלה תתעשתו אנחנו לא ניתן להפקיר את ביטחון ישראל. לא בשומרון לא בתל אביב ולא בכל מקום במדינת ישראל".

שמות החיילים שנפצעו בפיגוע – לתפילה: אילון בן נעמה ואורי בן זוהר. שניהם תלמידי ישיבת ההסדר בשדרות.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בתגובה לפיגוע הירי בחווארה: "קורא להתפלל לשלומם של הפצועים ומבקש לכנס את הקבינט מיד עם חזרת ראש הממשלה לארץ ולקבל החלטות. חיילי צה"ל ומתיישבי יו"ש נוסעים בכבישים מוכי טרור במיוחד בחווארה והגיע הזמן לעשות סדר בכפר, להציב מחסומים קבועים, לסגור החנויות שמהוות סיכון ביטחוני ולהשליט סדר- הכתובת על הקיר".

ח"כ צבי סוכות: "פיגוע ירי רצחני שלישי בציר הראשי לישובי גב ההר תוך חודש. לא מעניין רמדאן לא רמדאן. המחסומים חייבים לחזור מסביב, המסחר צריך להיסגר לתקופה המסיתים הראשיים פה חייבים להיכנס לכלא ומשטרת התנועה חייבת חייבת להיות פה בכוחות מתוגברים. אעשה כל מה שיכול כדי שזה יקרה!"


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: