שלושה ימים לפיגוע: ערבים מכפרו של המחבל רגמו באבנים את חתנה של השרה סטרוק

מחבלים ערבים מהכפר מדמא – כפרו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בחווארה, רגמו לפני שעה קלה באבנים את חתנה של השרה אורית סטרוק ורכבים נוספים שנסעו בכביש גלעד. נזק נגרם לכלי הרכב. פיגוע האבנים מגיע יומיים לאחר שפורסם כי לאחר הפיגוע החליט צה"ל שלא לפעול בכפרו של המחבל, ואף לא פשט על ביתו חרף תהלוכות התמיכה שהתקיימו בכפר.

פיגוע אבנים נוסף בשומרון: מחבלים ערבים מהכפר מדמא בו התגורר המחבל שביצע את פיגוע הירי בחווארה בתחילת השבוע, רגמו לפני שעה קלה באבנים וסלעים רכבים יהודים שעשו את דרכם בכביש גלעד הסמוך. בין התושבים שנרגמו – חתנה של השרה אורית סטרוק.

"נסעתי משבי שומרון לכיוון הישוב יצהר", סיפר שמואל הראל, חתנה של סטרוק. "קצת לפני צומת יצהר הבחנתי בהרבה אבנים על הכביש שנזרקו על רכבים שעברו לפני. הסתכלתי הצידה וזיהיתי דמויות שחורות בצד הדרך. כשהתקרבתי, אחד הערבים יידה לעבר הרכב שלנו סלע", תיאר.


"עצרתי מיד את הרכב ויחד עם חבריי דלקתי אחריו. הוא ברח מיד לכיוון. חבל שהרכבים לפני לא פרקו גם הם והניסו את המחבלים. עם קצת תעוזה ואומץ כל אזרח יכול למנוע את הנפגעים הבאים", אמר.

לאחר האירוע מתח הראל ביקורת חריפה על המצב הביטחוני: "בכל יום אנחנו נרגמים כאן באבנים, פיגועי ירי ובקבוקי תבערה מתרחשים על בסיס קבוע אבל הצבא ישן בעמידה. אפילו על הכפר של המחבל – מדמא, ממנו יודו לעברנו אבנים עכשיו הוא לא פשט לאחר הפיגוע ונתן למפגני ההסתה להימשך. אי אפשר להמשיך ככה כשהחיים שלנו מופקרים. אם מישהו לא יתעשת, הפיגוע הבא הוא רק עניין של זמן", תקף הראל.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: