"נאצי מת": תושב אילת איים על ראש המל"ל וראש הממשלה ונעצר | תיעוד האיומים

בשבוע שעבר עצרה משטרת מרחב אילת תושב אילת (43) בחשד שריסס כתובת נאצה נגד ראש הממשלה על מכולות אשפה המוצבות בשכונת מגורים בעיר.

עם התפתחות החקירה, מצאו החוקרים כי החשוד לא הסתפק רק בריסוס כתובות ברחבי העיר, אלא הגדיל לעשות ושלח הודעות מאיימות למכשירו הנייד והאישי של לא פחות ולא יותר מראש המטה לביטחון לאומי והיועץ לביטחון הלאומי של רוה"מ, מר צחי הנגבי.


מחקירת האירוע עולה כי החשוד הצליח לאתר את מספר המנוי האישי של ראש המל"ל צחי הנגבי ושלח לו הודעות ובהם מסרים מאיימים, בוטים וחמורים. בחקירתו הודה החשוד במיוחס לו.

בתום החקירה המואצת של חוקרי משטרת אילת, הועברו תיקי החקירה לחטיבת התביעות של המשטרה באילת, אשר החליטה להגיש כתב אישום כנגד החשוד בעבירות איומים והטרדה באמצעות טלפון ובקשה לשחרורו בערובה בתנאים מגבילים. חקירת כתובות הנאצה עודנה נמשכת.

פקד עו"ד דרור אקלר, תובע פלילי תביעות המשטרה באילת: "הנאשם הגיע למספר הטלפון של ראש המטה לביטחון לאומי ואף הגדיל ושלח לו מסרונים מאיימים וחמורים שלשונם אינה מותירה מקום לספק באשר למסוכנות הנשקפת ממנו. קיים יסוד סביר לחשש כי הוא יסכן את ביטחונו של הציבור כולו, של אנשי הממשלה ועובדי ציבור וזאת בהתאם למיוחס לו בכתב האישום. לפי כך, קמה חובת הותרתו תחת תנאים מגבילים וזאת עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו".

בית משפט השלום באילת נענה לבקשת התובע הפלילי, ושחרר את הנאשם בתנאים מגבילים בדמות מעצר בית מלא תחת פיקוח, הרחקה ואיסור יצירת קשר מהמעורבים בחקירה, איסור שימוש במכשירים ניידים ומחשבים וכל גישה לרשתות חברתיות, חתימה על ערבויות והפקדה כספית לצורך הבטחת התנאים המגבילים והתייצבות לדיונים.

מהמשטרה נמסר: "חקירה מהירה ומקצועית בעבירות איומים כלפי עובדי ציבור, מהווה נדבך חשוב ומרכזי בפעילותה הנחושה והבלתי מתפשרת של משטרת ישראל בכל מקרה בו עולה חשד כי מבוצעות עבירות אלו כלפי עובד ציבור במסגרת תפקידו, וזאת במטרה להביא למעצר החשודים ולהרחקתם מסביבתו של נבחר הציבור והאזרח הנורמטיבי".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: