תושבי השומרון זועמים: מדוע צה"ל לא פעל בכפר המחבל מהפיגוע?

בניגוד לשורת פיגועים קודמים לא ביצע הלילה צה"ל מעצרים בכפר מדמא ממנו יצא המחבל שביצע את פיגוע הירי בחווארה, ולפי דיווחים ערבים גם בני משפחתו הוזמנו לחקירה בשיחת טלפון בלבד ושוחררו כעבור שעה. תושבי הישובים זועמים: "את שאגות ההסתה וזיקוקי השמחה מהכפר שמענו כל הלילה, ונדהמנו לראות כי צה"ל לא עשה דבר כנגד קן הטרור".

תוצאות הפסגה המדינית? בניגוד לשורת פיגועים קודמים לא ביצע הלילה צה"ל מעצרים ופעילות התקפית בכפר מדמא בשומרון, ממנו יצא המחבל שביצע את פיגוע הירי בחווארה אתמול בצהרים בו נפצעו שני יהודים באורח קשה וקל.


גם בביתו של המחבל לא בוצע שום חיפוש, ולפי דיווחים ערבים בני משפחתו הוזמנו לחקירה בלבד בשיחת טלפון ושוחררו כעבור שעה לביתם.
ההחלטה של מערכת הביטחון שלא לפעול הלילה בכפר, מגיעה חרף מפגני התמיכה במחבל שהתרחשו לאורך כל הלילה בכפר – בהם התקהלו מאות ערבים, שירו זיקוקים ושאגו משפטי הסתה.

בישוב הסמוכים מתחו הבוקר ביקורת חריפה על החלטת צה"ל שלא לבצע פעילות מבצעית בכפרו של המחבל. "אנחנו חיים במציאות בלתי נתפסת", אמר הבוקר ישראל איצקוביץ' תושב יצהר. "כל הלילה שמענו זיקוקים ושאגות של מאות ערבים שצועקים "אנו חייליו של מוחמד דף", ובבוקר התברר לנו שלא רק שצהל לא עצר את מפגן ההסתה ופעל כנגד קן הטרור, אלא אפילו לא פשט על ביתו של המחבל".

"קשה שלא לשייך את חוסר הפעילות המביש והמסוכן של צה"ל לפסגה המדינית שמתקיימת בשארם א שייח. בצער אני אומר את זה, אבל מדינת ישראל פשוט החליטה למכור את החיים והביטחון שלנו תמורת הבטחות לשקט מדומה מהרשות הפלסטינית וחמאס", תקף איצקוביץ'.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: