פיגוע ירי בחווארה: מחבל פתח באש לעבר רכב – האב נפצע קשה, האם לקתה בחרדה

3 שבועות אחרי הפיגוע הקשה: מחבל פתח באש לעבר רכב ישראלי סמוך לכיכר עינבוס בחווארה ופצע קשה וקל זוג שנסעו בכביש. כוחותינו פתחו במרדף אחר המחבל ואחרי זמן קצר הוא אותר פצוע ירי.

במד"א מעדכנים כי בשעה 15:57 התקבל דיווח על רכב עם בני זוג שנפגע מירי בחווארה והמשיך לחבירה עם צוותי מד"א בכיכר עינבוס. חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח בילינסון את האב, גבר כבן 30 במצב קשה עם פצע ירי בפלג גופו העליון והאם כבת 35 שלקתה בחרדה.

מחקירה ראשונית עולה כי האב הפצוע, ביצע ירי לעבר המחבל ופצע אותו, המחבל נמלט רגלית כשהוא מותיר את הנשק על הכביש ואחרי זמן קצר – הוא אותר על ידי קצין צה"ל כשהוא פצוע.

המחבל שביצע את הפיגוע בחווארה: 'לית' נצאר' בן ה-28, תושב הכפר מדמא הסמוך לחווארה.

תיעוד מהזירה:

קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

מדובר צה"ל נמסר: "מחבל ירה לעבר כלי רכב ישראלי ופגע בשני אזרחים. הפיגוע התרחש בצומת עינבוס בכפר חווארה שבשומרון.
לוחמי צה״ל והאזרח שנפגע, ירו לעבר המחבל ופגעו בו, המחבל נמלט. כוחות צה"ל העניקו לפצועים טיפול רפואי ראשוני ובהמשך הם פונו לבית חולים. לאחר מרדף וסריקות במרחב, לוחמי צה״ל איתרו את המחבל הפצוע ועצרו אותו. הלוחמים החרימו את הנשק ששימש את המחבל לביצוע הפיגוע. המחבל הועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון."

חובש בכיר במד"א משה מאיר שמעון סיפר: "חברנו עם הרכב בכיכר עינאבוס יחד עם כוח רפואה של הצבא. הענקנו טיפול רפואי לגבר בשנות ה-30 שנפצע באורח קשה מירי בפלג גופו העליון ולאישה שלקתה בחרדה. העברנו אותם במהירות לאמבולנסים ופינינו אותם לבית החולים כשמצבו של הגבר קשה."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

הפצוע בפיגוע הוא, דיוויד שטרן – תושב איתמר, אזרח אמריקאי, מאמן כיתות הכוננות בשומרון.

יוסי דגן קרא לשגריר ארה"ב: "קורא לך להגיע לכאן לבית החולים להסתכל לפצוע בעיניים ולתת תשובות, להפסיק את הלחץ כנגד פעילות אפקטיבית של צה"ל להפסקת הטרור.

הפצוע שנורה יחד עם אשתו בכביש הראשי בחווארה שבשומרון תושב השומרון, אזרח מדינת ישראל, אבל הוא וגם אשתו אזרחי ארה"ב.

אני קורא לשגריר ארה"ב להגיע עכשיו לכאן לבית החולים להכנס איתי יחד לחדר להסתכל לו בעיניים ולתת תשובות, לתת הסברים, אני דורש מכאן ממשלת ארה"ב להפסיק את הלחץ ההיסטרי על ממשלת ישראל כנגד פעילות צבאית אפקטיבית של צה"ל, כנגד פעילות מערכת הביטחון, כנגד ההתיישבות היהודית בשומרון שאותה המחבל הנאלח הזה תקף היום.

התושב הזה הגיבור הזה הוא גיבור חי, פאר ההתיישבות בשומרון, שהגן בגופו על אשתו בעצמו, איש אמנויות לחימה איש ביטחון ואיש חינוך. תוך כדי שהמחבל הנאלח יורה עליו בכביש הראשי והוא נפצע בראשו מהירי, שלף את הנשק שלו וירה בחזרה. בתושייה שלו הציל את החיים שלו ושל אשתו, גיבור ישראל, גיבור השומרון, ההתיישבות בשומרון חזקה אנחנו מודים לצוות בלינסון על הטיפול הרפואי ומחזקים את ידי חיילי צה"ל ומערכת הביטחון כולנו דורשים מהממשלה להשיב מלחמה שערה, להפוך את הדיסקט, להחזיר את המחסומים הביטחוניים לעזאזל, לאסוף את הנשק; לצאת למבצע צבאי כנגד ה'רשות הפלסטינית' הטרוריסטית שעומדת מאחורי גל הטרור הזה. אי אפשר להמשיך את המציאות של הממשלה הקודמת ולצפות לתוצאה. אנחנו לא נסכים בשום אופן להיות ברווזים במטווח לא נסכים להפקיר את החיים של תושבי השומרון. ומכאן מבית חולים אני קורא יש לנו צה"ל אחד מדינה אחת יש לנו הרבה תביעות וגם כעס כלפי הממשלה והוא מוצדק וצריך לומר את זה גם לממשלה שאנחנו תומכים בה וביחד באותה נשימה, אני אומר בצורה ברורה הפניה היא רק כלפי הדרג הפוליטי וכלפי הממשלה אנחנו לא לוקחים את החוק לידיים אנחנו לא עושים דברים שאסור לעשות יש לנו דרישה נכונה מוסרית מאין כמותה מהממשלה שלנו ובזה אנחנו צריכים להתרכז אל מול הממשלה הדרישה וצהל הוא זה שצריך לקבל את הפקודות ולתת מכה שערה".

תמונה של הפצוע עם משפחתו לפני הפציעה. באדיבות המשפחה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מזירת הפיגוע: "ירי בחווארה, מרכז מדינת ישראל במרכז השומרון מטרים ספורים מהיכן שהיה הפיגוע הרצחני שנרצחו לנו שני תושבים רק לפני מספר שבועות. אני אומר למחבלים הברברים ב'רשות הפלסטינית' – לעולם לא תשברו את ההתיישבות בשומרון! כרגע פצוע אחד קשה פגוע ראש לצערי כרגע עוד פצועה במצב קל כפי הנראה. כל הכוחות מטפלים באירוע אבל אני אומר מכאן לממשלה תהפכו כבר את השולחן לעזאזל תפסיקו להתנהג כמו הממשלה הקודמת שהפקירה את הביטחון בחוסר המעש שלה! אני קורא ודורש מראש הממשלה משר הביטחון לכל חברנו השרים בממשלה: תורו ל צה"ל לצאת למבצע צבאי נגד הרשות הפלסטינית הטרוריסטית. תחזירו את המחסומים תאספו את הנשקים אנחנו לא נקבל ולא נסכים מצב שדם יהודי ממשיך להישפך בשומרון במרכז מדינת ישראל. אנחנו מצפים מהממשלה לתשובות אמיתיות אנחנו מצפים מהממשלה להפוך שולחן ולא לשלוח טוקבקים בשביל זה הממשלה נבחרה בשביל זה אנחנו בחרנו בראש הממשלה ושר הביטחון אנחנו מחכים לתשובה אחרת ממה שהיה לפיגועים הקודמים כדי להפסיק את שפך הדם כאן".

ראש מועצת שומרון מהזירה. קרדיט: רועי חדי.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: