המצב החברתי במדינה של נפרדות וקיטוב הוליד תערוכה – קול קורא לאי אלימות ואחדות באמצעות יצירה

התערוכה של האמנית יעל ינאי – קריאה לאחדות ולאי אלימות על בסיס חמלה ופשטות כי כולנו ריקמה אנושית אחת.

התערוכה תתקיים – ביום חמישי 23.3.23 בבית +Nia ברחוב פנחס בן יאיר 2 יפו – בין השעות 19:00-23:00 – וביום שישי 24.3.23 בין השעות 12:00 – 15:00.


התערוכה מורכבת ממספר אלמנטים וסדרות – כולם עשויים מקרמיקה, צבעוניים ושמחים, ומוגדלים באופן משמעותי להגביר את קולה.
האלמנט הראשון משרוקית צבעונית שקוראת להתעוררות ולהצלת המצב המורכב שמתחולל בימים אלו במדינת ישראל, וממשיכה דרך סדרת כדורי רובה מקרמיקה מוגדלים בעבודת יד. הסדרה מציגה כדורים כמוטיב מרכזי, היוצרים מתח בין המטרה המסורתית של כדור לבין מסר השלום והאהבה שיעל הטביעה בו. באמצעות סדרה זו, מביעה יעל משאלת לב להשתמש בכדורים כאמצעי לשאת מסרים חיוביים במקום לגרום כאב וסבל.

כל יצירה בסדרה נושאת מסר של אהבה, חמלה וסובלנות, כולם מאוחדים תחת דגל השלום. על מנת להדגיש את המסר ולגעת ולטלטל את רגשות הצופים, יצרה יעל סדרה מוגבלת של ארבעה כדורים עם דיוקנאות של ארבע דמויות היסטוריות שהתמסרו לקידום שלום ואי אלימות: אלברט איינשטיין כמדען, ג'ון לנון. כזמר, מהטמה גנדי כמנהיג רוחני, וחתן פרס נובל לשלום מרטין לותר קינג.

הפרויקט ממשיך דרך סדרה של בובות המפיצות חמלה ואהבה ומסתיים בחלקי פזל צבעוניים ומוגדלים – אשר חלקם רקומים בחוט משי ומסמלים את האמת המהותית שכולנו ריקמה אנושית אחת חיה וטוב שנזכור זאת.

על האומנית: יעל ינאי אמנית קרמיקה בת 52 מתל אביב, אמא ל 4 בנים שחונכו לנתינה ולחמלה ולשרות למען המדינה. המפגש של יעל עם גיוסו של בנה הבכור לשרות צבאי משמעותי, בשילוב עם המצב החברתי במדינה של נפרדות וקיטוב הוליד מתוכה את הפרוייקט: קול קורא לאי אלימות ואחדות באמצעות היצירה שלה.תגובות לכתבה:

  1. אלון

    כישרון על

כתיבת תגובה: