פתיחה מחודשת: מבנה הקהילה התומכת 'צאלון' של עמותת אנוש ברמלה

בשבוע שעבר (9/3), נערך טקס גזירת הסרט של מבנה הקהילה התומכת 'צאלון' של עמותת אנוש עבור מתמודדי נפש בעיר רמלה.

אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש מעניקה שירותי שיקום בקהילה לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית במטרה לסייע להם לחזור לחיים מלאים ועצמאיים.


ההוסטל ברמלה מהווה מסגרת דיור שיקומית שמטרתה לסייע למקבלי השירות לרכוש ולחזק מיומנויות שונות על מנת לפתח עצמאות במגוון תחומי חיים, תוך צמיחה והתפתחות בדגש על העצמה אישית ושילוב בקהילה. השיקום נעשה על ידי צוות מקצועי המלווה את מקבלי השירות באמצעות תכנית שיקום אישית מותאמת אישית.

קהילה תומכת צאלון נותנת מענה לכ- 30 מקבלי שירות ובמבנה שנחנך מתגוררים כ-16 מקבלי שירות. השיפוץ נעשה בשיתוף פעולה עם הסטודיו לעיצוב B6 שמלווה את אנוש מזה כמה שנים ומגייס את בוגרות קורס הום סטיילינג לטובת עיצוב המקום.

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית אנוש: "אנו מתרגשים לחנוך את ההוסטל המחודש ברמלה שמהווה בית למתמודדי הנפש ברמלה והסביבה ומעניק להם מענה טיפולי ושיקומי שיאפשר להם לחזור לחיים עצמאיים ובעלי משמעות. לשיקום בקהילה יש חשיבות גבוהה הן בתהליך האישי אותו עוברים מקבלי השירות והן בהפחתת הסטיגמה בתחום בריאות הנפש. אני רוצה להודות לגב' בתיה ליידנר, סגנית מנהלת האגף לבריאות הנפש במערך השיקום במשרד הבריאות ולנציגי המשרד, לראש עיריית רמלה, מר מיכאל וידל ולאנשי הקהילה המקומית, לסטודיו B6 על עוד מהפך מושלם היוצר מרחב חיים מכבד ומזמין ולצוות העמותה שפועלם היומיומי ראוי להערכה רבה".

בתיה ליידנר, סגנית מנהלת האגף לבריאות הנפש במערך השיקום במשרד הבריאות: "הלב שלי מאז ומתמיד היה בנושא הדיור, אני מאמינה כי מקום לו נראות טובה ויפה עוזר לאנשים להשתקם. העובדים בתחום הדיור הם המשפיעים ביותר על מקבלי השירות, הם נמצאים עימם לאורך כל שעות היום ובכל מצבי החיים. באמצעות שירות הדיור אפשר להבין כמה ניתן להשפיע על חייו של אדם בתהליך השיקום בקהילה. מיומי הראשון במשרד נרקם סיפור אהבה ביני לבין עמותת אנוש. מרגש לצפות בתהליכי ההתפתחות של העמותה ובשינויים שנעשו לאורך השנים. אני מאוד שמחה להיות כאן איתכם".קרדיט: עמותת אנוש
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: