אסון ברמת גן: שני פועלים נהרגו מקריסת פיגומים – 6 נוספים נפצעו • צפו

אסון באתר בנייה ברמת גן: בשעה 13:20 התקבל דיווח על פיגומים שקרסו באתר בניה בן 7 קומות ברחוב האשל ברמת גן.

אל המקום הוזעקו צוותי כיבוי רבים מתחנת רמת גן בסיוע צוותים נוספים וצוותים לחילוצים מיוחדים מתחנות מחוז דן. בנוסף יחידת להבה הועמדה לכוננות לטובת סיוע נוסף.


לוחמי האש פועלים במקום וחילצו מספר לכודים אל טיפול הגורמים הרפואיים במקום.

לוחמי האש פועלים במקום לחילוץ אנשים נוספים.

צילום: דוברות כב"ה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותם של שני פועלים, והעניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים בלינסון, שיבא בתל השומר, ומעייני הישועה 6 פצועים, בהם 2 קשה גבר כבן 30 עם פגיעה רב מערכתית מורדם ומונשם לבי"ח שיבא בתל השומר וגבר כבן 30 עם פגיעה רב מערכתית בהכרה לבי"ח בלינסון, 3 פצועים באורח בינוני כבני 20 עם חבלות ראש לבי"ח בלינסון (2) ושיבא בתל השומר (1) ו-1 קל כבן 20 עם חבלות בראש ובגפיים לבי"ח מעייני הישועה.

כוחות מד"א מאבטחים את פעולות החילוץ של לוחמי האש וערוכים להעניק טיפול רפואי במידה ויאותרו נפגעים נוספים בהריסות.


צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

באירוע נוכחים סגן מפקד התחנה סגן טפסר רפאל בלחסן וקצינת אגף המבצעים סגן טפסר מירב סמט.

שוטרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 עיכבו 5 חשודים לחקירה במשרדי היחידה. החקירה נמשכת.

פראמדיק מד"א עודאי בסול וחובש רפואת חירום ישי ציטרון סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו הרס רב ואת הפיגומים שקרסו. 2 פועלים התהלכו במקום כשמצבם בינוני וקל מיד הענקנו להם טיפול רפואי ופינינו אותם לבית החולים. במהלך פעולות הסריקה אותרו 4 פועלים לכודים תחת הפיגומים וברגעים אלה פועלים לחלץ אותם. הכוחות הגדולים של מד"א שנמצאים במקום מאבטחים רפואית את פעולות הכיבוי וערוכים להעניק טיפול רפואי לפועלים שיחולצו."

פראמדיק מד"א ומדריך ראשי בבי"ס לפראמדיקים של מד"א עודאי בסול סיפר: "היינו במהלך שיעור בבית ספר לפראמדיקים של מד"א שנמצא ממש מספר רחובות מהאירוע כשהדיווח על קריסת הפיגומים התקבל במד"א. מיד יצאתי למקום יחד עם חניכי הקורס. ראינו את הפיגומים שקרסו ומיד חברנו לכוחות הכיבוי והמשטרה שהגיעו גם כן. ברגעים הראשונים יצא אלינו פועל שנפגע באורח בינוני בראשו והוא פונה במהירות לבי"ח כשהוא בהכרה מלאה, בהמשך לוחמי האש חילצו אלינו עוד 5 פצועים נוספים כ-2 מהם היו במצב קשה, 2 בינוני ו-1 קל. לאחר טיפול ראשוני בזירה הם פונו בניידות טיפול נמרץ של מד"א לבתי החולים בסביבה. 2 פועלים נוספים חולצו מהריסות כשהם ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם."

פראמדיק הצלה אליהו שמחון מדווח: "יחד עם כוחות רבים של הצלה ומד"א הענקנו סיוע רפואי ראשוני לחמישה נפגעים אשר חולצו על ידי לוחמי האש, במצבי פציעה שונים לאחר שנלכדו בהריסות של הפיגומים, והם פונו לבתי החולים, מעייני הישועה, שיבא ובילינסון."

תיעוד: צילום דוברות הצלה.

עידן עזיזה, דביר עדני, מאיר פרידמן, ואור שליט, חובשי איחוד הצלה מסרו: "למרבה הצער נקבע מותם בזירה של שני פועלים שחולצו ע"י צוותי הכיבוי כשהם ללא רוח חיים. כמו כן: כוחות כיבוי פעלו חילצו מתחת ההריסות פועל שנפצע קשה, שני פצועים באורח בינוני ושני פצועים באורח קל שפונו לבתי החולים שיבא, בלינסון, ומעייני הישועה".


צילום: דוברות איחוד הצלה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: