מחבל מלבנון הניח מטען וחוסל רגע לפני פיגוע התאבדות | כל הפרטים מהדרמה בצפון

בתחילת השבוע (ב׳), הופעל מטען בסמוך לצומת מגידו (כביש 65) ממנו נפצע קשה אזרח ישראלי. כוחות הביטחון פעלו לאיתור החשודים בהנחת המטען.

לאחר שכוחות הביטחון הבינו כי מדובר במטען איכותי ולא מוכר מהזירות הפלסטיניות, ובשנים האחרונות בכלל, נפרסו מחסומים באזור הצפון, וכוחות מיוחדים של צה"ל שב"כ ומשטרה החלו במרדף אחרי המחבל שהניח את המטען.


במהלך הסריקות וחסימות הצירים, נעצר כלי רכב ליד הישוב אדמית, באזור מושב יערה (כביש 899). במהלך מעצר הרכב, הנהג התבקש לצאת החוצה עם ידים למעלה, בעוד המחבל המשיך לשבת כל הזמן הזה בכסא הסמוך לנהג. לאחר שהיווה סכנה כלפי הכוחות, הוא נורה למוות ובגופו אותר חגורת נפץ אותה הוא עלול להפעיל בכל רגע.

רגע מעצר הנהג.

ברשות המחבל נמצאו אמצעי לחימה, חגורת נפץ מוכנה להפעלה וכן פריטים נוספים. ההערכה היא כי נטרול המחבל סיכל פיגוע נוסף.

מתחקור ראשוני עולה כי המחבל ככל הנראה חצה מוקדם יותר השבוע משטח לבנון לישראל. עוד עלה כי לאחר הפיגוע בסמוך לצומת מגידו, עצר המחבל רכב וביקש מהנהג להסיעו צפונה.


הפיגוע מצוי תחת חקירה רחבה במסגרתה נבחנת גם מעורבותו של ארגון הטרור חיזבאללה. עד כה לא הייתה תגובה לאירוע ובישראל ממתינים לסיום החקירה.

תיעוד מפעילות צה"ל בגזרה:

תמונות מפעילות צה"ל, הערכת המצב עם הרמטכ"ל ואלוף פיקוד צפון. צילום: דובר צה"ל.

מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי שיבח הערב את כוחות הבטחון, ימ״מ, שב״כ וצה״ל על חיסול המחבל: ״שיתוף הפעולה הפורה בין ימ״מ שב״כ וצה״ל מוכיח שוב עד כמה ידה הארוכה של מערכת הבטחון מגיעה לכל מי שמבצע פיגוע או מתכנן לעשות זאת. שיתוף הפעולה מוביל שוב ושוב לסיכולים של התארגנויות טרור עצמאיות או רחבות יותר ובתקופה הזו שלפני הרמדאן שיש גורמי טרור איסלאמי שעושים ככל שביכולתם כדי להוציא פיגועים בתוך שטח ישראל. אני רוצה להודות ולשבח את לוחמי הימ״מ שפעלו בשטח עם השב״כ וצה״ל, חתרו למגע, וחיסלו את המחבל. כל זאת שבוע בלבד אחרי הפעולה המוצלחת בג׳נין״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: