"אפעל למיגור הגזענות": ח"כ צגה מלקו נשאה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה

ח"כ צגה מלקו (ליכוד) נשאה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה ואמרה בין היתר: "החינוך לציונות, לאהבת הארץ, לתמיכה בירושלים – לציונות הזו, לתמיכה הזו, שותפים גם שאר בני הקהילה האתיופית. לא לכולם היו את הכבישים ואת הגשרים הדרושים כדי להגיע לארץ ישראל. רבע מהעולים לישראל קיפחו את חייהם במסע רגלי מפרך ומסוכן במדבר הסודני.

במה נתקלנו בהגיענו ארצה? בקושי במציאת פרנסה; בפגיעה בכבודם של מנהיגים רוחניים שלנו, הקייסים; בשירותי הבריאות לא נגישים; במוסדות ההשכלה הגבוהה שעדיין סגורים בפנינו, ובעוד בעיות. עד היום המערכות החברתיות בישראל מייצרות אי-שוויון שיטתי שמסליל ילדים יוצאי אתיופיה לחינוך מקצועי, שלא יאפשר להם בעתיד להתפרנס בכבוד. בכנס גיוון בתעסוקה שנערך לפני כשנה, התברר שרק 2% מיוצאי אתיופיה מועסקים במשרת ניהול.


ההצלחה האישית שלי לא שווה דבר בזמן שאחיי ואחיותיי בקהילה נותרים מאחור. הלכתי בדרכם של הוריי ונלחמתי לא רק עבורי, אלא למען כל יוצאי אתיופיה. ועסקתי בפעילות ציבורית ענפה עבור הקהילה.

לצערי, המאבק לא תם. המאבק לא תם, לכן אבקש לנצל את התקופה שיקציב לי הקדוש ברוך הוא בבית הזה כדי לפעול למיגור הגזענות ולצמצום הפערים בחברה. כבסיס וכצעד ראשון לכך, עלינו לאפשר שוויון הזדמנות בהשכלה. המצב שבו צעיר וצעירה ישראלים נותרים ללא השכלה בשל מוצאם, בשל מגוריהם, בשל המצב הכלכלי של המשפחה שלהם, רק מנצח את המעמד בשולי החברה. מרבית הצעירים עדיין מחכים לתקווה. לתת הזדמנות שווה. מכל זה מדינת ישראל תרוויח."


(קרדיט צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: