מבצע בנימין: לוחמי מבצע אנטבה מסתערים על שדה התעופה בן גוריון

אירועי שיבוש טיסת נתניהו ייפתחו עם כוח חלוץ. כבר בסביבות 11 תנוע לכיוון שדה התעופה שיירת רכבים מעניינת במיוחד תחת הכותרת 'מבצע בנימין'.

את השיירה מובילים פקודיו של יוני נתניהו ז"ל מסיירת מטכ"ל, יחד עם לוחמים מגולני ומהצנחנים אשר לקחו חלק במבצע יונתן, בו נהרג ובמסגרתו שוחררו בני ערובה ממטוס שנחטף והוחזק על ידי טרוריסטים בשדה התעופה באנטבה, אוגנדה, בשנת 1976.


בין המשתתפים: פנחס בוכריס, אדם קולמן, נעם מלמוד, איל שפרוני, מקה מגל, אמיר עפר, ולצידם צפויים לקחת חלק גם חטופים מהמטוס ולוחמים נוספים.

השיירה תמנה מספר ג'יפים ורכבי שטח ובראשה רכב שחור מסוג מרצדס, הדומה לרכב ששימש את הלוחמים הישראלים בעת הפשיטה על המטוס באנטבה.

המארגנים מציינים בין השאר כי: "כמעט 50 שנה אחרי המבצע ההוא, אנחנו מסתערים היום שוב על שדה תעופה, באופן דמוקרטי ולא אלים, במטרה לשחרר ראש ממשלה שנחטף על ידי קיצוניים, ואיתו מדינה שלמה הדוהרת לעבר הפיכה משטרית מסוכנת. אז יצאנו למבצע יונתן, היום אנו יוצאים למבצע בנימין- ומשחררים את נתניהו מחוטפיו."

בשיירת רכבי שטח, והמרצדס השחור והאגדי אשר יוביל את ראש החץ- אנחנו- בוגרי גולני, צנחנים וסיירת מטכ"ל, נגיע מכל הארץ ללוות את נתניהו בעודו ממריא לעוד נסיעה בזבזנית באירופה, ומזכירים לו כמה התרחק מדרכו של אחיו, חברנו ומפקדנו יוני נתניהו זכרונו לברכה."

בוגרי היחידה מציינים כי: "יוני הקריב עצמו למען המדינה- ביבי מקריב את המדינה למען עצמו. אנו מזועזעים מהתהום אליה מוביל נתניהו את ישראל. ביבי -נגיע לנתב"ג, עם מרצדס אבל בלי רולקס, בשבילך ועבורך ,לזכרו של יוני מפקדנו האהוב ובשביל מדינתנו האהובה. בוא איתנו, חזור איתנו ושוב להיות חלק מאיתנו."(תמונה מנתב"ג בשבוע שעבר).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: