חוננו למח"ש: חקרו את אלימות השוטרים בפינוי באביתר • תיעודים קשים

עו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו פנה במכתב למח"ש בדרישה כי תחקור שוטרי מג"ב אשר תועדו שהם מפעילים אלימות קשה כנגד מתיישבים אשר עלו לישוב אביתר בשומרון לאחר הפיגוע בחווארה בתחילת השבוע. עו"ד אלעדי ויזל: "מדובר בשימוש בכוח שלא כדין באופן ברוטאלי ופוגעני אשר נעשה תוך זלזול חמור בגופם ובכבודם של מתיישבי אביתר"

קרדיט: איתן חתוכה.
קרדיט: חדשות הגבעות.

עו"ד אלעדי ויזל מחוננו פנה למח"ש במכתב בעקבות תיעודים של שוטרי מג"ב אשר תוקפים באלימות קשה מתיישבים אשר עלו לישוב אביתר בשומרון לאחר הפיגוע בכפר חווארה. עו"ד ויזל דורש במכתבו לפתוח בחקירה כנגד השוטרים האלימים.

במכתבו מתאר עו"ד שני מקרים של הפעלת אלימות קשה של שוטרי מג"ב כנגד המתיישבים שכללה מכות בראש וחניקה. עו"ד ויזל מתאר את מקרה האלימות הראשון: "בתאריך 27.2.23 בשעת בוקר התבצע פינוי של מתיישבים מהישוב אביתר. הקטין וחבריו עלו על גג מכולה על מנת להקשות על פינויים מהמקום. שוטרים שהיו במקום עלו אף הם לגג המכולה והחלו מפנים את הקטינים. במהלך הפינוי תפסו הנילון ושוטר נוסף את הקטין. או אז – בזמן בו הקטין מוחזק על ידי שני שוטרים – הטיח הנילון שלוש מכות עוצמתיות לראשו של הקטין", תאר ויזל.


ויזל מוסיף ומתאר במכתבו את תקיפתו של המתיישב השני: "המתלונן הוכנס לטיולית אשר שימשה לפינוי התושבים מהישוב. או אז, תקף אותו הנילון בצורה אלימה תוך שהוא חונק אותו בברוטאליות. כתוצאה מהחניקה החזקה השתנה צבע פניו של המתלונן המבועת ואף ניתן לשמוע כיצד הוא מתקשה להוציא קול מגרונו. לאחר החניקה הפיל הנילון את המתלונן על ריצפת הטיולית והחווה לעברו תנועה מאיימת, אך למזלו של המתלונן, שוטר אחר שנכח במקום ראה את התקיפה וחדל את הנילון".

במכתבו מדגיש ויזל את העובדה כי האלימות אותה הפעילו השוטרים הייתה קשה בפרט לנוכח גילם הצעיר של המתיישבים: "מדובר בהפעלת כוח אסורה, לא מדתית ולא סבירה, אין כל הצדקה חוקית למצב דברים בו ילד רק בן 12 התפוס בין ידיהם של שני שוטרים גברתניים אשר הוא בקושי מגיע לגובה החזה שלהם, ובטח שלא מהווה איום לגביהם יחטוף מהם מכות לראש. בנוסף, מצב בו שוטר חונק בברוטאליות נער צעיר אשר כבר נעצר והוכנס לטיולית ואינו מהווה איום על השוטרים הוא אירוע חמור שיש לטפל בו", כתב ויזל.

בסיום מכתבו דורש עו"ד ויזל ממח"ש לחקור את התנהלות השוטרים האלימים: "מדובר על שימוש בכוח שלא כדין אשר תכליתו היחידה הייתה פריקת זעם והטלת מורא ולא כל תכלית חוקית. הסרטונים מדברים בעד עצמם ומוכיחים כי הנילונים פעלו באלימות וברוטאלית תוך שימוש בכוח שלא כדין וגרימת כאב והשפלה לקטינים".

עו"ד ויזל מסר: "מדובר בשימוש בכוח שלא כדין באופן ברוטאלי ופוגעני אשר נעשה תוך זלזול חמור בגופם ובכבודם של מתיישבי אביתר. קצין משטרה המטיח מכות לראשו של ילד בן שתיים עשרה, ושוטר אשר חונק מתיישב בתוך הטיולית, הינם עדות על איבוד עשתונות מוחלט. אנו קוראים למח"ש להעמיד לדין את השוטרים האלימים ולבער את הרעה החולה הזו".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: