צפו: יהודי הותקף בידי מאבטח ערבי בתחנת משטרה: "רק בגלל שאני יהודי"

יהודי אשר נדרש להתייצב בתחנת המשטרה בכפר סבא הותקף בידי מאבטח ערבי בכניסה לתחנה בנגיחה לראשו. ארגון חוננו דורש לעצור את התוקף ולפטרו לאלתר

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למשטרה בבקשה כי תפטר מאבטח ערבי אשר עובד בתחנת המשטרה בכפר סבא לאחר שתקף יהודי אשר נדרש להתייצב בתחנה בנגיחה לראשו לפני כשבוע ושבר את שינו.

במכתבו מתאר עו"ד בלייכר את האירוע: "בתאריך 3.3.23 הותקף מרשי בצורה חמורה וקשה בכניסה לתחנתכם. מרשי, בחור בן 18 אשר עליו להתייצב בתחנתכם פעמיים בשבוע לחתימה. מרשי הגיע לתחנה, ובכניסה עמד מאבטח בן מיעוטים .המאבטח דרש ממרשי כי ייערך עליו בידוק גופני, זאת בניגוד לאנשים אחרים אשר הוא הניח להם להיכנס ללא בידוק. מרשי שאל את המאבטח מדוע הוא עושה עליו בידוק? והוא ענה לו "כי בא לי".


"בהמשך שאל מרשי האם זה מכיוון שהוא יהודי, ולתדהמתו ענה המאבטח – "כן". בידי מרשי קיים צילום אשר תיעד את האמירה הגזענית בצורה ברורה ומלאה. לאחר שהמאבטח סיים את הבידוק ומרשי נכנס פנימה, קרא לו המאבטח לחזור אליו. מרשי חזר לכיוון המאבטח, או אז ניגש הלה ותקף את מרשי באמצעות מכת ראש חזקה היישר לתוך פניו. מרשי חש כאבים עזים מהמכה, דם החל לנזול מאפו, ואחת משיניו נשברה", תאר בלייכר.

בלייכר מספר במכתבו כיצד התנהלו השוטרים לאחר תקיפתו של היהודי: "מרשי ההמום פנה לשוטר שהגיע בדיוק למקום ודרש ממנו לפעול למעצר התוקף. באופן תמוה ביותר, בחר השוטר להרחיק דווקא את מרשי, לדחוף אותו והודיע לו כי הוא מעוכב. מרשי הביע את מחאתו על חוסר הצדק שבדבר, ואז הודיע לו השוטר כי הוא עצור, ולקח אותו לתא המעצר בתחנה. כעבור רבע שעה הגיע מפקד התחנה למרשי, אשר סיפר לו את העבודות לאשורן. המפקד מסר למרשי כי הוא יבצע בדיקה במצלמות ויבדוק את גרסתו. לאחר דקות מספר חזר הקצין והודיע למרשי כי אכן מצפייה במצלמות עולה כי הוא הותקף ע"י המאבטח, מרשי שוחרר והופנה להגשת תלונה במקום. למרשי נודע כי התוקף שוחרר בתחנת המשטרה עם תנאי מינורי של אי יצירת קשר בלבד".

בלייכר דורש במכתבו מהמשטרה לפעול למעצרו של התוקף הערבי ולהעמידו לדין על תקיפה חמורה ממניע גזעני: "מדובר באירוע חמור ביותר של תקיפה הגורמת לחבלה מחמירה אשר עולה ממנו ניחוח גזעני. חומרתו עולה שבעתיים כאשר מדובר בפקיד אבטחה של תחנת משטרה, האמונה על החוק, ובמעשה של ניצול סמכות לרעה. אבקש לגבות את מצלמות תיעוד האירוע שכאמור קיימות, בכדי שישמשו כראיה להרשעת התוקף. אבקש לעצור את החשוד ולהגיש נגדו כתב אישום בגין תקיפה הגורמת חבלה חמורה ממניע גזעני. כל זאת במקביל לצעד המתבקש של החלה בהליך פיטורין כלפי המאבטח התוקף והפסקת העסקתו לאלתר".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: