נס גדול: מטען חבלה אותר באוטובוס בביתר עילית • תיעוד

לפני קרוב לשעה איתרו כוחות הביטחון באוטובוס קו 226 מירושלים לביתר עילית, שני תיקים, כאשר באחד מהתיקים התגלה מטען חבלה עם מנגנון הפעלה מרחוק שנוטרל ע"י חבלן.

סריקות נערכות באזור אחר חשוד שהותיר אחריו את התיקים ואף הופעלו אזעקות של חשש לחדירת מחבלים.


צילום: חדשות כל העולם.

מעדות של הנוסעים ערבי ירד בכניסה לעיר והשאיר אחריו תיק, ובהמשך ברחוב רבי יוחנן בן זכאי התחיל לצאת עשן מהתיק וישר קראו למשטרה.

קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

מדובר צה"ל נמסר: "לפני דקות אחדות התקבל דיווח אודות חפץ חשוד שהונח בתוך אוטובוס במתווה של תיק שהעלה עשן. חבלנים אשר הגיעו למקום נטרלו את התיק. ההתרעה הופעלה כדי לשלול חדירה של החשוד שהניח את התיק."

איתי הופמן, יו"ר ארגון הרבש"צים הארצי מבית ההסתדרות הלאומית בהתייחסות לפיגועים היום: "אנו עדים לגל טרור רצחני הגורם לרציחתם ופציעתם של אזרחים ישראליים. הרבש"צים הם אלו שקופצים לכל אירוע ביטחוני ומגיבים ראשונים תוך עמידה על המשמר לילות כימים, גם ברגעים אלו בבית"ר עילית. הגיע הזמן שמשרד הבטחון לא יפקיר את הרבש"צים ואת ביטחונם של מיליוני אזרחי ישראל ויפעל לתת להם את כל הדרוש כדי להמשיך להגן על אזרחי ישראל".

בתוך כך, בשעה האחרונה התקבלו מספר קריאות במוקד איחוד הצלה על נפגעי חרדה בשל האזעקות שנשמעות מעת לעת ברחבי ביתר עילית. צוותי חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה נותנים מענה לכל פנייה.

עקב המתיחות הביטחונית – הועלתה רמת הכוננות של צוותי הרפואה של איחוד הצלה בביתר עילית והסביבה. הצוותים הונחו להישאר קשובים לרשת הקשר של איחוד הצלה בכדי לתת מענה מהיר ומיידי לכל מקרה חירום במידת הצורך.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: