פיגוע ירי בלב תל אביב: שלושה נפצעו אנוש קשה ובינוני – מחבל חוסל • צפו

לפני זמן קצר התקבלו דיווחים על ירי של מחבל לעבר בני אדם סמוך לבית קפה ברחוב דיזנגוף בתל אביב.


במד"א מעדכנים כי סמוך לשעה 20:40 התקבלו במוקד 101 של מד"א דיווחים על מספר נפגעים מפיגוע ירי ברחוב דיזינגוף פינת בן גוריון בתל אביב. חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח איכילוב 3 פצועים, בהם גבר בן 32 במצב אנוש תוך פעולות החייאה, בבית החולים הרופאים המשיכו את מאמצי ההחייאה עד שליבו שב לפעום ומצבו יוצב בחדר הניתוח, גבר בן 34 במצב קשה עם פצע ירי בכתף וגבר בן 36 במצב בינוני עם פציעה בפנים.

שירותי הדם של מד"א סיפקו מנות ומרכיבי דם לבי"ח איכילוב לטיפול בפצועים ובמגן דוד אדום קוראים לציבור לבוא ולתרום דם בהתרמת דם מיוחדת שתתקיים מחר (ו') בדיזינגוף סנטר בתל אביב בין השעות 09:30 עד 14:00 ובכ-20 אתרי התרמות דם נוספים ברחבי הארץ.

מפרטים ראשונים עולה כי לוחם ימ"מ בחופשה חיסל את המחבל לאחר שנתקל במעצור בנשק.

תיעודים מרגעי הפיגוע והחיסול:

המחבל המתועב שביצע את הפיגוע בתל אביב בהוא מואטאז אל-חוואג'ה, בן 23 מהכפר נעלין, מערבית לרמאללה. המחבל, מזוהה חמאס שריצה בעבר שני מאסרים בישראל, כוחות פשטו על ביתו.


תיעוד שהעלה המחבל לסטורי – 3 שעות לפני הפיגוע.

חובש בכיר מיחידת האופנועים של מד"א ערן נדלר סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי 2 פצועים שוכבים על המדרכה כשאחד מהם מחוסר הכרה. מיד התחלתי להעניק להם טיפול רפואי כשמקביל התקבל דיווח על פצוע נוסף באחד מבתי העסק הסמוכים. יחד עם כוחות גדולים של מד"א שהגיעו במהירות למקום הענקנו לשלושת הפצועים טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותם במהירות לבית החולים כשמצבו של 1 אנוש, 1 קשה ו-1 קל."

זירת הפיגוע בת"א, צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

חובש רפואת חירום במד"א לי בן ארי שגר ברחוב דיזינגוך ושמע את הירי סיפר: "הייתי בבית כששמעתי מספר יריות מהרחוב ומיד ירדתי למטה. במקום הייתה המולה רבה וראיתי אנשים רצים לכל הכיוונים. אזרח שהיה בהכרה מלאה וסבל מפציעה מדממת בידו הגיע אלי ומדי התחילתי בטיפול רפואי שכלל עצירת דימומים. כעבור מספר רגעים הגיעו למקום כוחות גדולים של מד"א והוא פונה באמובלנס להמשך טיפול כשמצבו יציב."

ראש העיר תל אביב רון חולדאי: "האירוע ככה"נ מאחורינו אך מבקש מכל התושבים שגרים בתל אביב ויפו להישאר בבתים ולא להסתובב."

החובשים של מד"א דודי מוסקוביץ וליאור ליפשיץ סיפרו: "היינו עם האמבולנס ברחוב סמוך כשקיבלנו את הדיווח בקשר על הפיגוע ומיד יצאנו למקום. ראינו 3 פצועים שכובים על המדרכה כשאחד מהם היה מחוסר הכרה ו-2 בהכרה. הכנסנו במהירות את הפצוע שנפגע באורח אנוש לאמבולנס והתחלנו פינוי לבית החולים תוך ביצוע פעולות החייאה. בבית החולים הרופאים המשיכו את הטיפול הרפואי עד שליבו שב לפעום והפצוע הובהל במהירות לחדר ניתוח כשמצבו קריטי."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

נחמן טובול דובר און ליין של איחוד הצלה מסכם: "מהזירה פונו למרכז הרפואי איכילוב פצוע במצב אנוש כתוצאה מירי, פצוע בינוני מרסיסים, ופצוע נוסף מרסיסים במצב קל. כמו כן: צוותי חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה העניקו סיוע למספר נפגעי חרדה – מתוכם פונו באמבולנסים של איחוד הצלה שלושה נפגעי חרדה לבית החולים איכילוב".

בסיום הערכת המצב בעקבות פיגוע הירי בתל אביב, שר הביטחון יואב גלנט הנחה את מערכת הביטחון לפעול מיידית להריסת בית המחבל.

סינק של רס"ר א', לוחם ביחידת הגדעונים (33) שניטרל הערב את המפגע יחד עם שוטר ואזרח נוסף. קרדיט: דוברות המשטרה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייחסות לפיגוע הירי בתל אביב, בתום הפגישה עם נציגי הקהילה היהודית באיטליה: "היה במהלך המפגש הזה פיגוע קשה מאוד בתל אביב, פיגוע טרור. ראשית, אני רוצה לשלוח בשמי, בשם רעיית ובשם כולכם, איחולי החלמה לפצועים. שנית, אנחנו מחזקים את פעולת כוחות המשטרה וכוחות הביטחון נגד הטרוריסטים, גם בערב הזה ובכל מקום. אני בטוח שהדברים האלה לא ירפו כהוא זה את הנחישות שלנו להמשיך לבנות את ארצנו, לנטוע שורשים עמוקים במולדתנו ולהבטיח את עתידנו המשותף".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "פיגוע קשה בתל אביב. ברגע קשה זה, מתפלל לרפואתם של הפצועים ומאחל להם בשם כל עם ישראל רפואה שלימה. מברך את לוחם הימ"מ של משמר הגבול, שבפעולה אמיצה חיסל את המחבל הנתעב והציל את חייהם של רבים".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: