שבוע לאחר הפיגוע – פוגרום ערבי בחווארה: "עמדו עם אלות על הכביש"

עשרות מחבלים ערבים רגמו הערב באבנים וסלעים מטווח אפס כלי רכב ישראלים שנסעו בכביש המרכזי בחווארה. לפחות ארבעה רכבים ניזוקו. תושב גבעת רונן שעבר במקום ונקלע ללינץ', סיפר: "עשרות ערבים התקהלו, חלקם עם אלות בייסבול. חיילים עמדו ליד ולא עשו כלום". בעקבות האירוע הפגינו במקום עשרות תושבי מישובי השומרון

הטרור לא עוצר: עשרות מחבלים ערבים ביצעו הערב יידוי אבנים מסיבי בכביש המרכזי בחווארה לעבר רכבים ישראלים שעברו בכביש. המחבלים עמדו על שפת הכביש ורגמו את הרכבים מטווח אפס. לפחות ארבעה רכבים נפגעו.

תושב הישוב הר ברכה שנקלע למקום, סיפר: "נסעתי עם הבן שלי לצומת תפוח, באמצע חווארה ראיני התקהלות מטורפת של עשרות ערבים עם אבנים. חיילים עומדים צמוד אליהם, משקשקים, לא עושים להם כלום. חמישה ערבים ליד עם אלות בייסבול. הרכבים לפניי חטפו אבנים. יותר מאוחר חזרתי הביתה, ושוב רכבים לפניי חטפו. הצבא פה מסורס", אמר.


תושב אחר שנסע עם חבריו לקריאת מגילה, תיאר כי ראו כ50 ערבים מתגודדים במרכז חווארה ותוך רגעים החל מטר האבנים. "חטפנו מטר אבנים מצד ימין. המשכנו בנסיעה מהירה, ו50 מטר אחרי חטפנו עוד אבן מצד שמאל. בנס אנחנו לא נפגענו, רק השמשה והפח. בהמשך ראינו איך כל הכביש זרוע אבנים".

בלתי נתפס: דודם של הנרצחיל הלל ויגל יניב הי"ד נסע הערב לישוב הר ברכה לבקר את המשפחה השכולה, והותקף באבנים בחווארה בידי מחבלים ערבים – סמוך לזירת הרצח. נזק פח נגרם לרכב.

הפוגרום שנמשך זמן ממושך, הביא לפגיעה ברכבים נוספים שעברו בכביש. אזרח נוסף שעבר במקום כ20 דקות לאחר האירוע, מצא את עצמו מוקף בערבים שרגמו את רכבו ונאלץ לבצע ירי באויר כדי להרחיק את המחבלים.

בעקבות הפוגרום הערבי הגיעו עשרות תושבים מישובי השומרון הסמוכים למקום האירוע, וקיימו במקום הפגנת מחאה כנגד התנהלות מערכת הביטחון. "יש פה מצב הזוי ובלתי נתפס", אמר אלקנה פיקאר אחד התושבים שהפגינו.

"פיגוע רצחני מתרחש כאן בחווארה רק לפני שבוע והצבא לא חושב אפילו להפיק לקחים ולנקוט בצעדים קשים כנגד הכפר שמוביל את הטרור. מאז הפיגוע התרחשו בחווארה מעל עשרה פיגועי אבנים שלא זכו לתגובה מצד מערכת הביטחון שעסוקה בלרדוף אחרי תושבים שיוצאים לזעוק ולהגן על חייהם. הממשלה ומערכת הביטחון פשוט הפקירו אותנו", תקף.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: