ביקור נדיר: לראשונה שר חינוך ישראלי בביקור במחנה הפליטים שועפט

לאור הטרגדיה של משפחת אל-רג'בי בחר שר החינוך יואב קיש החליט להגיע היום (ב׳) לבית הספר ׳אלאמגאד׳ שבמחנה הפליטים שועפט שבמזרח ירושלים,לנחם את עיסאם ונרין אל רג׳בי -הוריהם של סלינה, מליסה וסאיד ז״ל שלושת האחים שנהרגו בתאונת דרכים טראגית בשבוע שעבר, בעת שהיו בדרכם לבית הספר.

טירוף במזרח ירושלים: שלושה אחים נהרגו בתאונה קשה סמוך לבית ספר • תיעוד קשה


השר הגיע יחד עם ראש העיר ירושלים משה לאון ושמע ממשפחת אל רג׳בי על שלושת ילידהם.
אביהם עיסאם אל רג׳בי סיפר על ילדים חייכנים, דעתנים ורגישים שהיו אהובים על כל הסובבים אותם.

במהלך ביקורו סייר שר החינוך בבית הספר בו למדו הילדים, שוחח עם המורים והתלמידים ואף ביקר בכיתתה של סלינה ז״ל שלמדה בכיתה א׳ ושמע ממורתה על תלמידה מצטיינת, חייכנית, פעילה מאוד בכיתתה ואהובה על כל חבריה.

מדברי שר החינוך, ח״כ יואב קיש: היה לי חשוב מאוד להגיע אליכם. מדובר באירוע קשה ובלתי נתפס, וכולנו כואבים את כאבכם. משרד החינוך בהובלתי עומד לרשותכם בכל שתצטרכו, ילווה וסייע בכל שידרש. נעשה כל שאפשר על מנת לשפר ולמנוע הישנות מקרים דומים.

שמעתי במהלך הביקור כי כיום לא קיים אמבולנס המשרת את תושבי השכונה, ובכוונתי לפעול מול משרד הבריאות על מנת להסדיר את הנושא.

במהלך השיח עם סגל החינוך של בית הספר אמר השר: ״אני מודע לאתגרים הרבים בחיים אחד לצד השני, אך עלינו לשים בצד את המחלוקות בכל הקשור לחינוך ילדינו ולדאוג להם בראש ובראשונה.״


לאחר מכן הגיע ראש העיר לבית הספר "אלאמג'ד" הממוקם בתוך המחנה ומלמד לבגרות ישראלית.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "הגעתי הבוקר למחנה הפליטים שועפט יחד עם שר החינוך לביקור נחומים אצל משפחת הרוגי תאונת הדרכים וסיור בבית הספר המלמד בגרות ישראלית. אני שולח את תנחומיי למשפחה על האובדן שלושת ילדיהם".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: