כבר לא פיילוט: מחזור נוסף למיזם המהפכני שמכשיר את ההייטקיסטים החרדים

לא עוצרים: המחזור השני של מיגו – תכנית ההכשרה היוקרתית של גברים חרדים להייטק יצא לדרך ● 140 סטודנטים חדשים שיזכו למלגת קיום לאורך הלימודים, יעברו הכשרה אינטנסיבית בשיתוף חברות מובילות בתעשייה ● ההייטקיסטים החרדים החדשים

בנוכחות נציגי זרוע העבודה במשרד הכלכלה, בכירי חברות הייטק מובילות ונציגי קרנות פילנתרופיות, התקיים השבוע סמינר הפתיחה למחזור השני של תכנית מיגו. 140 סטודנטים חרדים התחילו את ההכשרה בתכנית הייחודית שפועלת בשיתוף עם חברות מובילות בתעשייה במטרה לשלב 2000 עובדים חרדים בחברות ההייטק בשנים הקרובות ולגשר על הפער בין הביקוש למתכנתים איכותיים ופוטנציאל העובדים החרדי.

את משרד העבודה ייצג בסמינר הפתיחה – אביעד שוורץ מנהל תחום תעסוקת חרדים בזרוע העבודה. בדבריו לפני הסטודנטים החדשים הדגיש את מחויבות הממשלה להצלחת התכנית ואת שילוב היתרונות האיכותיים שמעניקה מיגו למשתתפים בה. גם שמיל לוי מנהל שותף בקרן ההון סיכון 'סקויה ישראל', שנמנה על יוזמי התכנית, הדגיש את ההזדמנות הנדירה להשתלבות איכותית בהייטק שמחברת הכשרה מאוד מקצועית עם מעטפת תמיכה רחבה ומעורבות של התעשיה.


סמינר הפתיחה שנערך במכללה למנהל בראשון לציון, נועד להעניק למשתתפים היכרות ראשונית עם עולם העבודה החדש ועם סביבת ההייטק, חיבור והיכרות עם צוות התכנית ותיאום ציפיות הדדי לקראת מסע ההכשרה שייארך כשנה וחצי.

לאורך היומיים האינטנסיבים של הסמינר, השתתפו החניכים החדשים בסדנאות, הרצאות ומפגשים עם דמויות בכירים שונים שהעניקו להם זוויות חדשות על עולם התעסוקה, על תעשיית ההייטק ועל השתלבות של חרדים בחברות ההייטק. בין השאר שוחחו עם הסטודנטים משה מורגנשטרן סמנכ"ל חברת הביטוח מנורה מבטחים ורן שביט מנהל פרוייקט הגיוון בהייטק של חברת Google.

מיגו היא תכנית הכשרה של קרן קמ"ח שנבנתה במעורבות של קרנות פילנתרופיות משמעותיות וגורמים מתעשיית ההייטק, במטרה להתמקד בתכנים פרקטיים הנדרשים לעבודה בחברות עצמן. הסטודנטים החדשים יצטרפו ל-100 הסטודנטים שלומדים במחזור הראשון ויעברו השלמת מקצועות בסיסיים הנדרשים להכשרה להייטק, ובהמשך ישתלמו בתכנות בסיסית ותכנות מתקדם וירכשו כישורים ומיומנויות לעבודה בהייטק. הלימודים מתקיימים במתכונת של חמישה ימים מלאים בשבוע למשך כשנה וחצי, במהלכה מקבלים הסטודנטים מלגת קיום שמעניקה להם ביטחון כלכלי לתקופת הלימודים


.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: