פיצוץ בלון גז בירושלים: גבר כבן 35 נהרג ושלושה נפצעו קשה ובינוני

בשעה 10:10 התקבל דיווח על בלון גז שהתפוצץ בדירה בשיפוץ בקומה מינוס 3 בבניין מגורים בן 5 קומות ברחוב חיים תורן בפסגת זאב בירושלים.

חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ולאחר ניסיונות החייאה קבעו את מותו של פועל שעבד במקום גבר כבן 40 והעניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק 3 פצועים, בהם: אחד במצב קשה פועל כבן 40 עם כוויות ופגיעות הדף פועל כבן 40 שעבד במקום במצב בינוני עם פגיעות הדף וכוויות. פועל נוסף גבר כבן 44 שעבד בבניין סמוך ונפל מגובה של כ-6 מטר במצב בינוני.


צילום: דוברות כב"ה ירושלים.

לוחמי האש סגרו את צוברי הגז ומבצעים סריקות אחר לכודים. האירוע בשליטה. עדיין נמדדים ערכי גז גבוהים במבנה.

קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

חוקרי המשטרה החלו באיסוף ממצאים בזירת האירוע במקביל לפעילות כוחות החירום וההצלה במקום, וחקירת האירוע נמשכת.


קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

חובש רפואת חירום במד"א חקי הר כסף מספר: "מדובר בפיצוץ שארע בדירה בקומה מינוס 3 בבניין מגורים בן 5 קומות. במקום יש הרס גדול וחולצו בשלב זה 2 גברים, גבר כבן 50 חולץ כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פגיעות הדף וכוויות הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה. גבר נוסף כבן 40 כשהוא בהכרה מלאה וסובל מכוויות בגופו. גבר נוסף כבן 40 חולץ גם הוא בהכרה מלאה כשהוא סובל מכוויות הדף. הענקנו להם טיפול רפואי ופינינו אותם לבתי החולים כשמצבם קשה ובינוני"

חובש רפואת חירום במד"א אברהם ליבנטל סיפר: "הגענו לבניין סמוך לבניין שבן ארעה הפיצוץ. הבחנו בגבר כבן 44 פועל שעבד בשיפוץ בבניין סמוך כשהוא יושב פצוע לאחר שנפל מגובה של כ-6 מטר כתוצאה מההדף של הפיצוץ, הוא היה בהכרה מלאה וסבל מחבלה רב מערכתית. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני במקום ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ להית החולים כשמצבו בינוני."

דדי רובינשטיין, ברוך עירוני, ויחיאל שטרן, חובשי איחוד הצלה מסרו: "לדברי השכנים נשמע פיצוץ מדירה בה מתקיימות עבודות שיפוצים. למרבה הצער פועל כבן 35 נהרג כתוצאה מכוויות קשות ופצעי הדף. כמו כן בסיוע רופא ופרמדיק של איחוד הצלה הענקנו סיוע לפצוע קשה, לפצוע בינוני בן 64 שפונה בניידת טיפול נמרץ של איחוד הצלה להדסה עין כרם כשהוא סובל מפצעי הדף, ולפצוע קל. עקב אופי האירוע הוענק סיוע נפשי בזירה ע"י צוותי חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה למספר שכנים ועוברי אורח שלקו בחרדה".


צילום: דוברות איחוד הצלה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: