הנרצח בפיגוע בצומת אלמוג: אלן גנלס בן 27 מקונטיקט

הנרצח בפיגוע הקשה בצומת אלמוג, אלן גנלס, בן 27, בעל אזרחות ישראלית ואמריקאית וגדל בקהילת ׳יונג איזראל׳ בווסט הרדפורד, קונטיקט – הותיר אחריו הורים ושני אחים.


גאנלס, נורה למוות על ידי מחבל בעת שנסע בכביש הבקעה בצפון ים המלח ליד העיר יריחו.

תיעוד רגע הפיגוע הקשה: המחבל עוצר בצומת, שולף את הרובה – ויורה למוות

גאנלס גדל בווסט הרטפורד, קונטיקט, שם השתייכה משפחתו לבית הכנסת "ישראל הצעירה של ווסט הרטפורד" והוא למד בבתי ספר אורתודוכסים מודרניים.

בבית הספר התיכון העברי של ניו אינגלנד, הוא היה תלמיד מצטיין והתנדב בשירותי המשפחה היהודיים המקומיים.

לאחר מכן אמר שהוא דוחה את ההרשמה לאוניברסיטת מישיגן ואת הגיוס לצבא האמריקני כדי לשהות שנה בישראל.


במקום זאת, התגייס לצבא ההגנה לישראל, כששימש כמתכנת מחשבים. לאחר מכן חזר לארצות הברית בשנת 2018 כדי ללמוד בקולומביה, שם סיים את לימודיו בשנת 2022 עם תואר בפיתוח בר-קיימא ומדעי המוח.

בהודעה שנשלח לבני קהילה מישראל הצעירה ממערב הרטפורד, נמסר כי הלווייתו של גאנלס תתקיים בישראל והמשפחה תחזור לקונטיקט לשבת שבעה.

בית הכנסת אמר שגנלס "נרצח היום בפעולת טרור אכזרית בישראל" ואף פתח דף לתרומות לתמיכה במשפחה.

בחשבון הטוויטר שלו הייתה הודעה אחת בלבד, עם הציטוט הזה: ״אני חושב שתמיד תהיה מתיחות במזרח התיכון כשיש אנשים שרוצים להרוג את היהודים ויהודים שלא רוצים להיהרג, ואף אחד מהצדדים לא מוכן להתפשר״.

מתחקור ראשוני בשטח עולה כי מחבלים פתחו בירי לעבר רכב ישראלי בכביש 90 סמוך לצומת מול נבו. אזרח ישראלי נפצע כתוצאה מהירי ומאוחר יותר מת מפצעיו.

על פי התחקיר, המחבלים המשיכו בנסיעה לצומת בית הערבה וירו לעבר רכב ישראלי נוסף. לא היו נפגעים כתוצאה מירי זה. המחבלים המשיכו בנסיעה וירו פעם נוספת, ללא נפגעים.

בהמשך, בעת שהמחבלים שרפו את רכבם, הגיע למקום כוח משטרתי שפתח באש לעברם. המחבלים השיבו באש ונמלטו מהמקום.

כוחות צה"ל ומשטרה הציבו מחסומים ועמדות בידוק. הכוחות מבצעים סריקות נרחבות באזור.

הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה פרסמו הודעה, המביעה זעזוע מהפיגוע: "אהבתו של אלן לעם היהודי ולישראל הובילה אותו להתנדב בקהילתו המקומית ולשרת בצה"ל. לאלן היה עתיד מזהיר לפניו. ליבנו עם משפחתו ואל ווסט הרטפורד הקהילה ואנחנו בוכים יחד איתם", נאמר בהודעה.

רציחתו של גאנאלס באה אחרי 24 שעות עקובות מדם שבהן נורו למוות שני ישראלים נוספים בכפר חווארה, והובילו לנקמה על ידי מאות מתנחלים שהגיעו לכפר ושרפו בתים ומכוניות. בתקיפה נהרג ערבי אחד ועשרות נפצעו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: