עימותים קשים בחווארה: בן 37 מהכפר זעתרה נורה למוות – נתניהו: "לא לקחת את החוק לידיים"

עימותים אחרי הפיגוע הקשה: הערב (א') עשרות יהודים הגיעו לבית בכפר עסירה אל קבלייה – הציתו ויידו אבנים. המשפחה שהייתה לכודה נחלצה ללא פגע.

במקביל עשרות יהודים הגיעו לחווארה הסמוכה והציתו לפחות 30 רכבים ו-10 בתים ופצעו מספר ערבים.


'סאמח אקטש' בן 37.

משרד הבריאות המקומי אישר דיווח על הרוג מהכפר זעתרה בשם 'סאמח אקטש' בן 37 ועל עוד מספר פצועים.

דובר חמאס על העימותים בחווארה: "רצועת עזה נמצאת במצב רתיחה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "קרה היום אסון נורא. אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחת יניב, שאיבדה שניים מבניה היקרים, ה' יקום דמם. צה"ל וכוחות הביטחון כרגע נמצאים במרדף אחר הרוצח. אנחנו נמצא אותו, אנחנו נלכוד אותו ואנחנו נבוא אתו חשבון. אני מבקש גם כשהדם חם והרוחות לוהטות – לא לקחת את החוק לידיים. אני מבקש לתת לצה"ל ולכוחות הביטחון לעשות את עבודתם. אני מזכיר לכם שבשבועות האחרונים הם חיסלו עשרות מחבלים ומנעו עשרות פיגועים. תנו לצה"ל להשלים את המרדף, אל תיקחו את החוק לידיים – וביחד ננצח את הטרור".


במקביל לעימותים: משפחות אביתר ועשרות בחורי הישיבה החליטו לחזור הלילה ליישוב אביתר, בעקבות הפיגוע בכפר חווארה בו נרצחו הלל ויגל יניב הי"ד, ולאחר כשנה וחצי בהן הממשלות לא קיימו את ההסכם שנחתם עם המתיישבים.

תחיה חיים תושבת אביתר: "אחרי הבשורות הקשות היום בשומרון, לא יכולנו להמשיך בשגרת חיינו והדבר המתבקש הוא לחזור לאביתר. חזרנו לאביתר כפי שהתחייבו בפנינו כל מפלגות הקואליציה".

"ממשלת ישראל צריכה להלחם בטרור ביד קשה, ובמקביל – לחזור להקים עשרות יישובים באופן מיידי בכל מרחבי ארץ ישראל".

דניאלה וייס יו"ר תנועת נחלה: "המשפחות והישיבה המתינו למעלה משנה לחזור לאביתר. המציאות בה ממשלת ישראל מאפשרת לרשות ביד אחת להשתלט על אדמות הלאום וביד השניה לרצח בנו לא יכולה להתקבל על הדעת. הגיע הזמן שממשלת 'ימין על מלא' תבנה מאות ישובים חדשים ביהודה ושומרון. המרחבים קוראים לציבור!".

נשיא המדינה הרצוג: "נטילת החוק בידיים, פרעות ואלימות כלפי חפים מפשע – אינם דרכנו ואני מגנה זאת בתוקף. עלינו לאפשר לכוחות הביטחון ללכוד את המחבל הנתעב ולהשיב את הסדר על כנו לאלתר."

יו״ר המחנה הממלכתי בני גנץ: ״לצד הצער העמוק והכבד על הפיגוע הקשה, המראות הערב בחווארה צריכים לבייש כל אדם וכל יהודי בפרט. זו לא דרכנו. בלתי נתפס שבערב כזה, חיילי צה"ל צריכים לעצור פורעים ישראלים ולמנוע רצח של חפים מפשע, במקום לרדוף אחרי טרוריסטים. שתיקתם של השרים סמוטריץ׳ ובן גביר מבישה ומסוכנת. על כל מנהיגי הציבור לקרוא ולפעול עכשיו להרגעת הרוחות״.

הרמטכ״ל הגיע הערב לזירת הפיגוע וקיים הערכת מצב ותחקיר ראשוני בנקודה. הרמטכ״ל הנחה על תגבור כוחות נוסף לסיכול פיגועים ומניעת הפרות סדר, לצד חיזוק והגברת המאמצים ללכידת המחבלים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: