פיגוע בשומרון: שני יהודים נרצחו מירי מרכב חולף – מצוד אחר המחבלים

פיגוע ירי קשה: בשעה 13:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על 2 פצועים בכביש 60 סמוך לחווארה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ל-2 פצועים קשה, ופינו לבי"ח בלינסון, שם נקבע מותם.

רגעי הפיגוע הרצחני.

הנרצחים, תושבי היישוב הר ברכה, ראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיע לזירת הפיגוע.


הותר לפרסום: הלל ויגל יניב מהר ברכה הם ההרוגים בפיגוע הקשה בחווארה

המחבל שביצע את הפיגוע הספיק לירות באקדח מטווח קרוב מאוד בשני הישראלים שנרצחו וניצל פקק תנועה סמוך לצומת עינבוס. על פי הערכה, המחבל הלך רגלית ולא ירה מרכב חולף – 12 תרמילים נמצאו בזירה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר מזירת הפיגוע: "פיגוע טרור קשה ביותר שני נרצחים , כל צוותי המועצה מטפלים במה שצריך לטפל. לצערנו, כאזור ספר זו לא הפעם הראשונה באירועים קשים כאלה. מידי שנה אנחנו מתריעים על אירועים קשים הללו ועל אוזלת היד מול הטרור הפלסטיני של המחבל אבו מאזן שמחבל, מסית ומשלח.

ההתיישבות בשומרון חזקה גם מול האירועים הקשים, אנחנו חזקים ואנחנו נתגבר על הברברים מהרשות הפלסטינית. מהממשלה אני דורש תהפכו כבר את השולחן, אתם לא יכולים להמשיך במדיניות הממשלה הקודמת שהפקירה את הביטחון ולצפות לתוצאות אחרות מול אבו מאזן וחבר המחבלים שלו. אני דורש מראש הממשלה, שר הביטחון וכל השרים להחזיר את המשלחת משיחות הסרק בעקבה. די מ"מחוות ביטחוניות" כשהעם היהודי נשפך כאן בחווארה בירושלים ובכל מקום. צריך לצאת למבצע כנגד הטרור!


מדובר צה"ל נמסר: "התקבל דיווח על אירוע ירי בצומת עינבוס שבמרחב חטיבת שומרון, מחבל הגיע ברכב לצומת עינבוס שבמרחב חטיבת שומרון ופתח בירי לעבר רכב ישראלי שחלף במקום. כתוצאה מהירי נפגעו שני אזרחים שפונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. כוחות צה"ל חוסמים צירים במרחב ופתחו במרדף אחר המחבלים."

חובש רפואת חירום במד"א גיל ביסמוט סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את 2 הפצועים שוכבים בסמוך לרכב כשהם מחוסרי הכרה. יחד עם כוח רפואה של צה"ל הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח, הכנסנו אותם לניידות טיפול נמרץ צבאיות והם פונו לבי"ח כשמצבם קשה."

מדוברות איחוד הצלה נמסר כי: "בניהו מולא חובש איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה ויהויריב מגורי כהן חובש נוסף באיחוד הצלה ביצעו החייאה בזירה על שני הפצועים שפונו לאחר מכן במצב אנוש ע"י כוחות רפואה של צה"ל לבית החולים בלינסון בפתח תקווה".

ראש מועצת בית אל, שי אלון, על הפיגוע: "הירי התרחש ממש מאחוריי. זה נראה נורא – הירי היה מטווח אפס. אתה מוקף מימין ומשמאל, אין אפשרות לצאת. לא ייתכן שמחבלים יכולים להחזיק נשק בכזו קלות ולירות בחופשיות מטווח אפס לאור יום. הפיגוע הנורא הזה מראה שוב כי יש חוסר משילות מוחלט ביהודה ושומרון, וכי האיום על התושבים היהודים באזור ממשי יותר מאי-פעם"


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: