הליכוד נגד בן גביר: "הורה להוריד את חוק עונש מוות למחבלים מסדר היום" | כל הפרטים

גורמים בליכוד ביקשו מהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שלא להעלות היום את חוק עונש מוות למחבלים שאמור לעלות הבוקר בוועדת שרים לענייני חקיקה, עד לקיום דיון על החוק בקבינט. השר בן גביר סירב לבקשה.

חוק עונש מוות למחבלים שהגישה חברת הכנסת לימור סון הר מלך מעוצמה יהודית הוא אחד מההתחבויות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ומפלגת עוצמה יהודית במסגרת ההסכם להקמת הממשלה האחרונה.


במסמך עליו חתמו ראש הממשלה נתניהו והשר בן גביר נכתב: בשל התעצמות מעשי טרור בכוונה לפגוע במדינת ישראל כמדינת העם היהודי ועל מנת להכריע תודעתית את המפגעים, סיעות הקואליציה יחוקקו טרם העברת התקציב לשנת 2023 חוק עונש למחבלים.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "יש לנו סיכום מפורש בהסכם הקואליציוני עם הליכוד שהצעת החוק תעלה, מתקשה להאמין שהליכוד לא יקיים את ההסכם. אין לי בעיה כמובן לקיים דיון גם בישיבת קבינט, אבל ההצעה צריכה לעלות היום בוועדת שרים".

חברת הכנסת לימור סון הר מלך, מגישת הצעת החוק הגיבה: "נדהמתי הבוקר לראות התנגדות להצעת החוק שהגשתי, ונועדה לשים סוף למציאות האבסורדית בה מחבלים רוצחים עם דם על הידיים משתחררים לאחר כמה שנים מהכלא וממשיכים לחיות את חייהם בטוב ובנעימים. במהלך משפטם של רוצחי בעלי שולי הר-מלך הי"ד, נעמד ראש חוליית המחבלים, חייך לעברנו בבוז ואמר: "לא אכפת לי כמה שנות מאסר תגזרו עלי, תכף אני כבר אהיה בחוץ".
לצערי הוא צדק, וכעבור כמה שנים הוא שוחרר בעסקת שחרור מחבלים וחזר לעסוק בטרור שגבה את חייהם של יהודים נוספים. לדבר הזה נשבעתי לשים סוף. הצעת החוק הזאת תעבור ויהי מה!"

צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: