נס בחוות יאיר: בחסות הבניה הלא חוקית – נלכד מחבל שביצע ירי לעבר חוות יאיר

נס בישוב חוות יאיר הבוקר: הבוקר ירה מחבל ערבי 6 כדורים לעבר הישוב חוות יאיר. הירי נעשה ממבנים פלסטינים לא חוקיים שהמנהל האזרחי מתמהמה בהריסתם. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "בנייה בלתי חוקית של ה'רשות הפלסטינית' הפכה לקיני טרור המסכנים את הישוב חוות יאיר, דורש להרוס את קיני הטרור באופן מיידי".

תיעוד הירי ממצלמות האבטחה.

המחבל בעת מנוסתו. ממצלמות האבטחה.

מחבל ערבי ירה בשעה 7:30 הבוקר לכיוון בית הכנסת בישוב חוות יאיר. בנס אין נפגעים ולא נגרם נזק.

הירי בוצע ממבנים לא חוקיים שנבנו סמוך לכפר קרוות בני חסן והמנהל האזרחי מתעכב בהריסתם בשל חוסר יכולת לגייס כוחות צבא לשם ההריסה.


התושבים הזעיקו את הצבא, שסרקו במרחב ומצאו שישה תרמילים. בהמשך, כוחות צה"ל ושב"כ עצרו את החשוד בביצוע הירי ואיתרו את הנשק ששימש אותו בביתו בכפר קרוואת בני חסן שבגזרת החטיבה.

רכב המחבל. כפי שנתפס במצלמות האבטחה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן דורש להרוס באופן מיידי את המבנים הלא חוקיים מהם בוצע הירי: "בנייה בלתי חוקית של הרשות הפלסטינית הפכה לקיני טרור המסכנים את הישוב חוות יאיר, ההפקרות שבחוסר האכיפה והבניה הלא חוקית הפרועה, בשטחי C מולידה קני טרור שמסכנים את התושבים. אני דורש מהממשלה להורות להרוס מיידית את הבניה הבלתי חוקית הערבית באיזור, ולעצור את הטרור המתגבר. אנחנו יהודים מאמינים. ההתיישבות בשומרון חזקה ותתגבר, אני דורש ממשרד הבטחון, המנהל האזרחי וכלל רשויות האכיפה להרוס את המבנים באופן מיידי".

יו"ר הישוב חוות יאיר עמיחי איתם: "לא יעלה על הדעת שאנשים נשים וטף יחיו תחת מטווח ואיום תמידי על חייהם. אנחנו מצפים מהצבא להגביר נוכחות ברכס שמול היישוב על מנת למנוע ממחבלים לבצע פיגועים ובנוסף למנוע בנייה בלתי חוקית של ערבים באזור דבר היכול לסכן יותר את תושבי היישוב".

אירוע זה מצטרף לחדירת מחבלים לחווה החקלאית הצמודה לישוב לפני שבועיים בשישי בבוקר, מחבלים נכנסו לאחד הבתים בו שהתה אישה לבדה עם תינוק. האישה נלחמה ב-3 המחבלים שנכנסו, עד שהגיע למקום הסייר והניס אותם, המשטרה עצרה את אחד התוקפים.(צילום הנשק: דובר צה"ל)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: