שלושה ילדים יהודים נפצעו בפיגוע אבנים בחווארה: "זה היה נסיון רצח"

משפחה תושבת השומרון שעשתה את דרכה בכביש המרכזי בחווארה, נרגמה לפני זמן קצר באבנים וסלעים בידי מחבלים ערבים. שלושה ילדים שנסעו ברכב נפצעו מרסיסים ואבנים ופונו לבית החולים, האם המשיכה בנסיעה וחברה לכוחות הביטחון. בישובים הסמוכים זועמים: "מישהו בחטיבת שומרון חושב שאנחנו מטומטמים".

שלושה ילדים יהודים בני שנתיים, 5 ו-6 נפצעו באורח קל לאחר שמחבלים ערבים רגמו את רכב המשפחה באבנים בעת שנסעה בכביש המרכזי בגב ההר, בסמוך לכפר חווארה.

חפציבה שני שעשתה את דרכה לכיוון צומת תפוח בשביל קניות לפורים, נקלעה למארב של מחבלים ערבים שעמדו בצד הכביש והטיחו ברכבם אבנים וסלעים מטווח אפס. אחד הסלעים חדר את שמשת הרכב הקדמית ופגע בילדה הקטנה בלחי. 2 ילדים נוספים נפצעו מרסיסי הזכוכית שניתזו לכל עבר.


אם המשפחה שנהגה ברכב פעלה בתושייה והצליחה להמשיך בנסיעה עד לצומת תפוח, שם חברו אליה אזרחים וכוחות צבא ומד"א שהעניקו להם טיפול רפואי ופינו לבית החולים בלינסון 4 פצועים: אם בת 26 ו-3 ילדים בני שנתיים, 5 ו-6 במצב קל, בהכרה מלאה עם חבלות בפנים.

חפצי מספרת: "נסעתי עם 3 ילדים, זרקו עלינו סלע, האבן פגעה בבת שלי ישירות בלחי. המשכנו ישר לצומת תפוח", ומוסיפה: "הרגשתי שה' שומר עלינו".

חובש בכיר במד"א אביאל ממליה סיפר: "עשינו חבירה בצומת תפוח עם אישה שסיפרה שיידו על רכבה אבנים בצומת הביתות הסמוכה. השמשה הייתה מנופצת והילדים היו נסערים מאוד. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותם לבית החולים כשמצבם קל והם בהכרה מלאה."

נתן קלר, תושב יצהר שהגיע לזירה זמן קצר לאחר האירוע והעניק טיפול למשפחה, סיפר: "מה שהתרחש שם היה נסיון רצח לכל דבר ועניין. המחבלים הטיחו ברכב סלע עצום שחדר לתוך הרכב ופגע במושב שליד הנהג. אם היה יושב שם מישהו היינו נמצאים היום במקום אחר חלילה".

בצבא הודיעו כי בתגובה לפיגוע יבצעו סגירה של החנויות בחווארה כענישה קולקטיבית, אך בישובים הסמוכים הגיבו בכעס וטענו כי מדובר במצג שווא של פעילות.


העיתונאי אלחנן גרונר תושב יצהר, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "מישהו בחטיבת שומרון חושב שאנחנו מטומטמים ומפיץ שבעקבות זריקות האבנים על יהודים בחווארה ופציעת שלושה ילדים החנויות בחווארה נסגרו בידי הצבא. אמרתי לעצמי בהתחלה פשש סוף סוף עושים משהו. ובכן, רוב ככל החנויות סגורות מהבוקר עקב שביתת ההזדהות של מחבלי חווארה עם מחבלי שכם".

תושב אחר מיישובי גב ההר תקף: "נסעתי הבוקר בחווארה ב8:15 והיא הייתה סגורה ומסוגרת בגלל שביתת הערבים. צבא של קשקשנים".

הביקורת החריפה בקרב התושבים מגיעה לאחר שבועות ארוכים של פיגועי אבנים בלתי פוסקים בכבישי האזור, שהפכו לשגרה מדממת בקרב תושבי הישובים. בכל יום מתרחשים שניים או שלושה פיגועים בכביש המרכזי בחווארה ובכביש גלעד, שזוכים לדברי התושבים לתגובה רפה ומינורית בלבד.

ראש המועצה האזורית שומרון דורש מהממשלה להחמיר את הענישה על זורקי האבנים וכן את הוראות הפתיחה באש: "האירוע הזה מתווסף לאירועים רבים שמוכיחים שזריקות האבנים הם לא "מעשה קונדס" אלא טרור לכל דבר ועניין. אף על פי כן באופן הזוי רק לפני חודש יצאה הנחייה בצה"ל למחטים להזהר בפתיחה באש על זורקי אבנים, בשנת2021 נרשמו 5500 יידויי אבנים ביהודה ושומרון, אולם רוב הטרוריסטים זורקי האבנים זוכים לעסקות טיעון ולמקסימום של שנתיים מאסר. המצב הזה חייב להפסק. יכולנו לאבד היום ילדה בת 5, או להתפלל לרפואתה. הממשלה חייבת להנחות את הדרג הצבאי להחמיר את היחס לזורקי אבנים אחרת אסון הוא רק עניין של זמן".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: