המחבל בן ה-13 מירושלים נאשם: מצא סכין, עלה לאוטבוס – ודקר

משטרת ישראל השלימה את חקירת פיגוע הדקירה במעבר מ.פ שועאפט בירושלים, שבו נפל לוחם מג״ב רס״ל אסיל סואעד ז״ל. מחקירת המחבל במשטרה עולה כי התכוון לרצוח חייל או שוטר. בתום חקירה של היחידה המרכזית במחוז ירושלים, פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי לנוער כתב אישום נגד המחבל בן ה-13.

סרטון מזירת הפיגוע, קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מרים בן גל, לפני כשבוע יצא הנאשם מבית דודתו, מצא בכניסה לבניין בו היא מתגוררת סכין ולקח אותה במטרה לבצע פיגוע טרור רצחני כנגד כוחות ביטחון ישראליים. הנאשם עלה על אוטובוס לכוון מחסום שועפאט, מקום בו תכנן לפגוש כוחות ביטחון ולבצע את תכניתו, התיישב במושב האחורי והניח את הסכין בסמוך לרגלו, על מנת שיוכל לשלוף אותה במהירות.


כשהגיע האוטובוס למחסום שועפאט נשאר הנאשם על האוטובוס והמתין לכוחות הביטחון שיעלו עליו לצורך בדיקה שגרתית, וזאת על אף שעל פי הנהלים נוסעי האוטובוס נדרשים לרדת מהאוטובוס ולהיבדק מחוצה לו. שוטר מג"ב אסיל סואעד ז"ל אשר היה באותה העת בפעילות ביטחונית במחסום, עלה על האוטובוס בכדי לבדוק את הנוסעים שנותרו על האוטובוס ומיד אחריו עלה מאבטח כשהוא אוחז בנשק. כשהגיע סואעד ז"ל אל החלק האחורי של האוטובוס, בסמוך למקום בו ישב הנאשם, התרומם הנאשם מכיסאו, אחז בסכין, ובעוד הוא עומד על מדרגה שבקצה האוטובוס, התנפל על סואעד ז"ל אשר עמד במפלס נמוך יותר באוטובוס, לפת אותו בצווארו ודקר אותו בראשו בכוונה לגרום למותו.

הנאשם המשיך וניסה לדקור את סואעד ז"ל שוב באזור ראשו וצווארו, אך סואעד ז"ל התגונן והתעמת עמו. בניסיון לנטרל את הנאשם, המאבטח אשר עמד מאחורי סואעד ז"ל, ירה 2 כדורים מנשקו אל עבר הנאשם. אחד הכדורים פגע בירכו של סואעד ז"ל. בדרכו לבית החולים נפטר סואעד ז״ל כתוצאה מאיבוד דם.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירה של רצח בנסיבות מחמירות של מעשה טרור ותכנון ושקילה.

רמ״ח חקירות בימ״ר ירושלים רפ״ק נדב כוגן אודות חקירת הפיגוע. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

ממשטרת ישראל נמסר כי בהתאם לחוק לא ניתן לשלוח קטין מתחת לגיל 14 למעצר או למאסר, בהתאם לכך בית המשפט מורה במקרים אלה על השמתו של הנאשם הקטין במעון נעול ייעודי. המדובר במסגרת המחמירה ביותר שניתן להורות עליה בנסיבות אלו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: