השר וסרלאוף ביקר בגבעת רונן: "צו ההריסה של המנהל האזרחי – פרובוקציה מיותרת"

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף הגיע אמש לישוב גבעת רונן בשומרון, שנמנה על יישובי ההתיישבות הצעירה, בעקבות פשיטת פקחי המנהל האזרחי וכוחות מג"ב שהוציאו צווי הריסה לתשעה בתים שנבנו לאחרונה ביישוב ומוכנים לאכלוס בטווח הזמן הקרוב.

היישוב גבעת רונן, מונה כיום קרוב ל40 משפחות והתושבים ביישוב סיפרו כי מבצע כזה של המנהל האזרחי לא התרחש שנים ונחשב חריג בהיקפו.


יצוין כי לפי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית, הממשלה התחייבה להתחיל בהסדרת התיישבות זו במהירות והממשלה תקצה לשם כך 300 מיליון ש"ח בשנה.על פי החלטת הממשלה מלפני מספר שבועות ישובי ההתיישבות הצעירה אמורים להיות מוסדרים על ידי משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, לרבות חיבורי מים וחשמל, מבני ציבור הכרחיים ותשתיות חיוניות אחריות.

השר וסרלאוף אמר במהלך הביקור: "באנו לגבעת רונן למתיישבים הגיבורים הללו, הם קיבלו צו הריסה מהמנהל האזרחי. ברור לכל שזו פרובוקציה מיותרת, כי הרי ממשלת ימין לא תפנה יישובים ובתים בהתיישבות. ההפך הגמור, אנחנו באנו כדי לחזק ולהסדיר את ההתיישבות הצעירה, לתת להם את הצרכים ואת המענה כמו בכל קהילה בכל מקום אחר בארץ".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: