איך לעבור דירה במהירות ובזול ב-5 שלבים

עוברים דירה? אתם עומדים אומנם לפני תהליך מורכב עם פעולות רבות שצריך לבצע אך אם תבצעו אותן באופן מסודר, תוכלו לקצר את הזמנים ולעבור באופן יעיל ולעתים אפילו תוכלו להוזיל בעלויות הכרוכות בכך.

לפניכם 5 טיפים חיוניים שיסייעו לכם לחסוך זמן ולהתמקד בפעולות החשובות ביותר כך שתוכלו לעבור דירה באופן מאורגן גם בלי ניסיון קודם.


לפני שנתחיל, ברצוננו להסב את תשומת ליבכם לכך שהמעבר מורכב משלבים ומשימות רבות ולכן חשוב להתחיל אותו באופן כזה שישאיר לכם מספיק זמן לבצע את המשימות. כפי שתגלו מהר מאוד, הזמנת מובילים ואריזת דירה הן פעולות שלוקחות זמן וחשוב להימנע מתקלות שנובעות מביצוע פעולות של הרגע האחרון. כמו כן במעבר דירה יש עוד פעולות שצריך לקחת בחשבון ושבהחלט צריך לפנות להן את הזמן המתבקש.

בדקו מה מעבירים ומה לא

השלב הראשון במשימה הוא להבין מה אתם מעבירים אתכם ומה לא. אתם עשויים להיות מופתעים לגלות כמה חפצים וציוד צברתם עם הזמן וכמה מהפריטים האלה כבר לא שימושיים. פינוי מקום הוא חלק חשוב במעבר דירה וכדאי לנצל אותו כדי להפחית בעלויות ההובלה וכדי לפנות מקום ולעבור לדירה חדשה, מסודרת ומרווחת יותר.

את הבגדים שאינכם צריכים תוכלו לתרום בעוד שאת הרהיטים או חפצים אחרים תוכלו למכור או למסור.

הזמינו חומרי אריזה למעבר דירה


כדי לארוז באופן מסודר, יעיל ומהיר, חשוב שיהיו לכם חומרי אריזה מתאימים שבאמצעותם תוכלו לארוז את תכולת הדירה באופן בטוח ובלי לבזבז זמן. מומלץ להימנע מללכת סחור ולהזמין ארגזים למעבר דירה מחנויות שמתמחות בכך ויכולות להביא את הארגזים שקניתם לביתכם. בדרך הזאת תחסכו זמן ותוכלו להתחיל לארוז בצורה מסודרת ובאמצעות חומרי אריזה שמתאימים לכך, מה שיחסוך לכם זמן ומאמץ בהמשך.

השוו חברות הובלה

כדאי להזמין חברת הובלה מראש מכמה סיבות כשבין העיקריות ניתן למנות את הקושי למצוא מובילים מומלצים בתאריך שבו אתם עוברים דירה ואת הצורך להשוות מספר הצעות מחיר לאור ההפרשים בתמחורים שיכולים להגיע לכדי מאה אחוז ויותר.

במידה שתתחילו להשוות הצעות מחיר של מובילים עוד בתחילת התהליך, תוכלו למצוא מובילים מומלצים ואמינים שיהיו פנויים בזמן שנוח לכם ובאמצעות השוואת הצעות מחיר, תוכלו גם להזמין אותם במחיר הוגן ולהימנע מפשרות ומתשלומים גבוהים כתוצאה מפעולות שנעשות ברגע האחרון.

כשאתם מזמינים חברת הובלה אל תשכחו לקבל הצעת מחיר בדירה ואל תוותרו על חתימת הסכם.

ארזו את הדירה באופן הנכון

יש חברת הובלה? עכשיו ניתן לקחת את הארגזים שרכשתם ולהתחיל לארוז את הדירה. אריזת הדירה חייבת להיות מסודרת ומאורגנת שאם לא כן אתם עלולים להתמודד עם קשיים מגוונים שמתחילים באי סדר ובלגן גדול ויכולים להגיע עד לנזקים לחפצים שלא נארזו באופן הנכון.

בתחילה מומלץ לארוז את החפצים שאתם לא ממש צריכים ומאוחר יותר את החפצים החיוניים יותר. יש להיעזר בקרטונים גדולים עבור פריטים בעלי נפח ואילו בקרטונים קטנים עבור חפצים שבירים או בעלי משקל גבוה.

בנוסף לאלה, חשוב לרשום על גבי כל ארגז את החפצים שיש בתוכו ומאיזה חדר הם נלקחו. בדרך הזאת נוכל למצוא כל פריט בקלות וגם לסדר את הדירה החדשה ביעילות.

הכינו את הדירה החדשה

כדאי לתאם את קבלת המפתח לדירה החדשה מספר ימים לפני עזיבת הדירה הישנה כדי שניתן יהיה לארגן את הדירה החדשה ולהכין אותה לכניסה שלכם.

ההכנה יכולה לכלול מספר פעולות כשהחיונית מכולן היא הניקיון. אל הניקיון ניתן להוסיף צביעה של הדירה (כשהיא ריקה זה הרבה יותר זול ומהיר), התקנת מזגנים, תיקונים ואפילו שיפוצים ככל שיש בכך צורך.

זה המקום לציין גם את החשיבות של עזיבה של דירה מסודרת. וודאו שהדירה שאתם עוזבים במצב סביר שעומד במה שנקבע בהסכם. תסגרו את כל התשלומים שנותרו וודאו עם בעל הדירה שהכל תקין ושאתם עוזבים את הדירה הישנה עם חיוך ולא משאירים חלילה חורבות אחריכם.

בסיכומו ושל דבר המעבר יכול להיות מורכב אך אם מנהלים אותו באופן הנכון, אפשר לייעל אותו ולהפוך אותו להרבה יותר פשוט ומהיר לביצוע. אנו סבורים שאם תאמצו את הטיפים שסקרנו, תוכלו לעבור באופן מוצלח ולעתים קרובות גם יותר זול.


(קרדיט תמונה: קנבה)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: