בעקבות הפרסום המכפיש של דובר צה"ל: ימ"ר ש"י ביצעו מעצרים לפנות בוקר ביצהר

עשרות שוטרים ובלשי ימ"ר ביצעו הבוקר שורת מעצרים בקרב בעלי משפחות בישוב יצהר. לדברי התושבים הכוחות התנהלו בברוטליות, ואף פעלו בחוסר אחריות משווע תוך סיכון חייהם וחיי התושבים. "חשבנו שמדובר במחבלים – אירוע שיכל להיגמר בירי דו"צ".

עשרות בלשי ימ"ר ש"י פשטו לפנות בוקר על בתי משפחות בישוב יצהר, ועצרו מספר תושבים לחקירה. מדובר בתושבים שהוצגו לפני מספר ימים על ידי דובר צה"ל וכלי התקשורת, ככאלה שהיו שותפים לאירוע הצתה בכפר הסמוך – דבר חסר כל קשר למציאות.

בעקבות הפרסום המכפיש שיגרו התושבים באמצעות עו"ד עוד באותו ערב, מכתב התראה ל-2 כלי תקשורת, בו דרשו את הסרת הפרסום המכפיש ופרסום התנצלות פומבית. באתרי החדשות המדוברים הבינו כי טעו, וביצעו עריכה של הכתבה והסרה של תמונות התושבים, אך הנזק כבר נעשה.


אחד ממכתבי ההתראה שנשלחו לכלי התקשורת

המכתב נשלח בין השאר בעקבות הפרסום הזה.

הבוקר, כאמור, בוצעו שורת מעצרים בישוב, וביצהר מפנים אצבע מאשימה לדובר צה"ל ולמערכת הביטחון: "הפקודות יורדות מלמעלה, והחיילים בשטח משתוללים, חוסמים צירים ומעכבים תושבים ללא כל סיבה וקשר לאירוע כלשהו ומי שמחו על כך מוצאים עצמם במעצר אחרי שהוכפשו בתקשורת. נראה שבצה"ל נבהלו כשהבינו שהוציאו פרסום מכפיש, ועכשיו נעמדים על הרגליים האחוריות כדי לנסות להצדיק את עצמם".

"רק בסוף השבוע האחרון ראינו כיצד פעילי שמאל גנבו משוריינים צה"ליים, התעמתו עם שוטרים וחסמו כבישי תנועה מרכזיים, אך במקרים הללו בדובר צה"ל ובמערכת הביטחון בחרו פתאום שלא לתדרך שורת כתבים ולהזין אותם במידע שקרי ומכפיש. מה שנכון לגבי אנשי ימין – מתגלה כעת כלא קיים לגבי פעילות אלימה של אנשי שמאל", אמרו בישוב.

בנוסף, מספרים ביצהר כי התנהלות המשטרה היתה מסוכנת על רקע המצב הביטחוני.


"התעוררתי מטלפון של השכן לפנות בוקר", סיפר אלחנן גרונר תושב יצהר. "הוא אומר לי בלחץ שיש לו דמויות שחורות ליד הבית ושאבדוק מהחלון. אני חמוש ונכנסתי למצב של חשש חדירה. לא היה רכב משטרתי בחוץ, חושך, זהיתי רק שתי דמויות בהתחלה ורק אחרי צעקות שלי מי זה הם ענו שמדובר במשטרה. לפני כן הם דפקו בפראות על הדלת בלי לומר שזה משטרה והיה חשש אמיתי. זה אירוע שיכל להיגמר בקלות בירי מחשש שמדובר במחבלים. רק אחרי שהסברתי להם כמה פעמים את הסכנה בימים כאלה הם מלמלו שיפיקו לקחים", סיפר גרונר.

בפשיטה נעצרו ארבעה תושבים מיצהר בשנות השלושים לחייהם. כולם בעלי משפחות ואבות לילדים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: