המחאות נגד הרפורמה: מפגינים חסמו את הבתים של החכ"ים טלי גוטליב, שמחה רוטמן ויואב קיש

פעילות ופעילי "לחסום את ההפיכה", חסמו את הכניסה לדירתה של חברת הכנסת טלי גוטליב בגבעת שמואל. הפעילים הדביקו עצמם זה לזו.

צילום: חוסמים את ההפיכה.

הפגנה נוספת מתקיימת מחוץ לביתו של ח"כ שמחה רוטמן של מילואמיניקים מקבוצת 'אחים לנשק'.

צילומים: אחים לנשק.

מפגינים חסמו הבוקר גם את יציאת ביתו של שר החינוך יואב קיש. 8 פעילים נעצרו עד כה. 6 אצל קיש. 2 אצל גוטליב.

הפגנה מחוץ לבית השר דיכטר באשקלון.

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר: "במהלך אירועי מחאה שמתקיימים הבוקר במוקדים שונים במחוז ת"א, נעצרו לחקירה בגין הפרת הסדר הציבורי ואי ציות להוראות השוטרים 6 מפגנים ברמת גן, ו-2 מפגינים בגבעת שמואל."

מטעם 'חוסמים את ההפיכה' נמסר: "טלי גוטליב, עורכת דין של אנסים בעבר וחברת הוועדה להפיכה משטרית בהווה, היא אחת מתוך קומץ נשים בממשלה שאמורה לייצג את כולנו. הגענו היום אליה כי אנו ממשיכים וממשיכות לחסום את ההפיכה בגופינו, לא נעצור עד שהחקיקה תבוטל."

false

המפגינים חוסמים את רכבו של רוטמן.

עוד מציינים הפעילים כי: "הממשלה הנוכחית הכריזה מלחמה על הדמוקרטיה הישראלית ובכך על זכויות היסוד של כולנו. זוהי ממשלה בעלת קווי אופי פשיסטים המבקשת לקעקע ולחרב את השיטה הדמוקרטית בה נבחרה. מיום שהראתה נכונות לרסק את הרשות השופטת ולבטל את הפרדת הרשויות – היא איבדה את הלגיטימציה שלה למשול. אנו נתנגד לה בכל דרך לא אלימה, איננו חוששים לשלם מחיר אישי. אנו קוראים וקוראות לכל חברי הממשלה – רדו מהעץ. התחילו לעבוד בשבילנו במקום להילחם בבית המשפט. זו המדינה של כולנו, לא של ראש ממשלה."

ח"כ לימור סון הר-מלך אמרה בתגובה להפגנת השמאל האלימה בביתה של ח"כ טלי גוטליב: "אני מגנה בשאט נפש את התנהלות מפגיני השמאל שחסמו הבוקר את ביתה של חברתי ח"כ טלי גוטליב, ומנעו ממנה לקחת את בתה בעלת הצרכים המיוחדים למוסד החינוכי בו היא לומדת – תוך השמעת אמירות זלזול ובוז. חסימת משפחות ח"כים בבתיהם הפרטיים היא חציית קו אדום לכל דבר ועניין. איבדתם את זה לגמרי! היום נמשיך בחקיקה לתיקון מערכת המשפט של מדינת ישראל, ושום איומי סרק או הפגנות אלימות לא ירתיעו אותנו."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: