"כבר 55 שנים שאני ילד אבוד": יתומי צה"ל יצאו במאבק למען הכרה בזכויותיהם

הבוקר יום א' (19/2) יצאו להפגין יתומי צה"ל הבוגרים עבור הכרה בזכויותיהם בגשר המיתרים בירושלים. לאורך השנים נזנחו היתומים הבוגרים מאחור והם אינם זכאים למעמד שווה במשפחת השכול. עם השנים נוצרו פערים משמעותיים בתגמול והשירותים להם זכאים היתומים הבוגרים. לכן, הם החליטו לקום ולדרוש בהכרה בזכויותיהם מהמדינה שלקחה את אביהם בטרם עת. החוסר משמעותי, משפיע על מסלול חייהם ונוכח באופן יום יומי- 365 ימים בשנה.


המפגינים חסמו את הכביש, צילום: חדשות כל העולם

דורון קניגסבוך, יתום צה"ל מרעננה אמר בהפגנה: "הייתי בן 4 כשאבא שלי נהרג במלחמת ששת הימים. אני ילד אבוד מגיל 4 ועדיין כשאני פונה למדינה ומבקש הכרה בכך שאני חלק ממשפחה שכולה לא עושים בשבילי אפילו את המעט הזה. הגיע הזמן שתתחילו לדאוג גם לנו. כי אנחנו לא נוותר".

תמי שלח יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל: "שנים שהמדינה מתעלמת מההכרה בזכויותיהם של היתומים הבוגרים, והגיע הזמן שתפקח את ענייה כלפי ילדיו של מי שהקריב את חייו למען המדינה. האובדן אותו חווים היתומים הוא לא שונה מכל אובדן במשפחת השכול. ההתבגרות ללא דמות אב או אם היא מצלקת ומשפיעה לאורך כל חייו של היתום, לכן חשוב שקולם ישמע והם יקבלו את ההכרה לה הם זכאים מהמדינה. אנחנו ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, נאבקים יחד איתם בכל החזיתות עד שיקבלו את ההכרה לה הם ראויים".


קרדיט: ארגון אלמנות ויתומי צה"ל.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: