רה"מ והשר לביטחון לאומי סיכמו: יוקם צוות חדש לטיפול בהסתה לטרור ברשתות

ראש הממשלה והשר לביטחון לאומי החליטו על הקמת "צוות על" לטיפול בהסתה לטרור ברשתות, בראשות הצוות יעמוד השר לביטחון לאומי.

הצוות יכלול 3 צוותי משנה שיפעלו על בסיס יומי ויתכנסו בראשות השר לביטחון לאומי על בסיס שבועי, על מנת לדווח על תמונת המצב וההמלצות, כל אחד בתחומו.


הצוותים שיוקמו: צוות אכיפה שיהיה אחראי על אישורים לפתיחה בחקירה והעמדה לדין – בראשות ר' אח"מ וסגנו וחברים בו נציגי חטיבת החקירות במ"י, המשנה לפ' המדינה (ת' מיוחדים) או פרקליט מוסמך מטעמו.

צוות מודיעין, שתפקידו לבחון אפשרויות ולטייב יכולות איסוף וניטור ברשתות החברתיות ולהצביע על מגמות, להציף אירועים קונקרטיים, בראשות רח"ט מודיעין מ"י וחברים בו נציגי אח"מ מ"י, שב"כ, מטה הסייבר הלאומי וצה"ל.

צוות כלים משפטיים, שתפקידו לעסוק בבחינת המצב המשפטי הקיים והצפת תובנות והמלצות למתן כלים משפטיים שיאפשרו מענה אפקטיבי לאיומים ולאתגרים בהתמודדות עם ההסתות ברשת. בצוות חברים נציגי יועמ"ש לביטחון לאומי, יועמ"ש משטרה ומשרד המשפטים.

בהחלטת ראש הממשלה והשר לביטחון לאומי נכתב: "רצף הפיגועים הרצחני, שאירעו לאחרונה על ידי צעירים מאד, חלקם בני 14-13 אשר להערכת גופי המודיעין, פעלו מתוך חיקוי והשראה, בהשפעת תכנים מסיתים ברשתות החברתיות, ויש להקים צוות לטיפול מידי במקרי הסתה לטרור ברשת".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: