תיעוד: צעיר הסית בטיקטוק בזמן הפרות סדר בשער שכם ונעצר | בלעדי

בפעילות משולבת ונחושה של שוטרי תחנת שלם של מחוז ירושלים בסיוע והכוונה של תצפיתני מרכז השליטה של מחוז ירושלים, נעצר מוקדם יותר היום חשוד (22, סילואן) זאת לאחר שעפ״י החשד הסית ברשת חברתית בשידור חי.

בשעות הצהריים, התקבל דיווח במשטרה על חשוד שנמצא באזור שער שכם וקורא ומסית בשידור חי ברשת החברתית 'טיק טוק', להגיע לאזור ולהפר את הסדר. שוטרי תחנת שלם שפועלים במקום לאפשר לרבים לציין את חג אלאסראא' ואלמעראג', זיהו את החשוד בהכוונה של תצפיתני מרכז השליטה, והוא נעצר.


מוקדם יותר היום, החלו הפרות סדר נקודתיות באזור שער שכם כשקומץ צעירים מפרי סדר השליכו בקבוקים וחפצים לסירוגין לעבר השוטרים וקראו קריאות הסתה. באחר המקרים בקבוק שהושלך ע״י מפר סדר פגע באשה שעברה במקום.

בעקבות כך, עד כה נעצרו 8 חשודים שזוהו מפרים את הסדר ומשליכים בקבוקים או חפצים אחרים לעבר השוטרים שפועלים במקום לשמירת הסדר. המעצרים של מפרי הסדר בוצעו באמצעות הכוונת תצפיות של מרכז השליטה של מחוז ירושלים והפללות בשטח של כוחות המשטרה.

השוטרים ממשיכים לפעול באזור לשמירת שלום הציבור והסדר הציבורי במקום לצד ניטור וטיפול בגילויי הסתה, גם במרחבי הרשת.

במשטרה מציינים כי מדובר בצעירים פורעי חוק שבוחרים לנצל את החג בכדי להפר את הסדר ולנהוג באלימות, ובכך, פוגעים קודם כל בציבור גדול של מתפללים, סוחרים וחוגגים, שרובו מעוניין לחגוג את החג ולקיים את מנהגיו בשקט ובשלווה. המשטרה תמשיך לפעול לאפשר את חופש הפולחן לציבור הרב, אולם לא תאפשר לאותם שוליים להפר את הסדר ולפגוע בשוטרים או באזרחים בחסות החג.

תיעודים נוספים מהפרת הסדר בשער שכם:אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: