שר הביטחון גלנט חשף: "איראן מקיימת מגעים למכירת נשק קטלני ל-50 מדינות – חרף האמברגו"

שר הביטחון יואב גלנט נשא הבוקר דברים בפתח ועידת הביטחון במינכן, בהם חשף את מאמציה של איראן לייצוא נשק קטלני, חרף אמברגו המוטל עליה.

השר גלנט קרא לקהילה הבינלאומית להתאחד נגד מאמציה של איראן ולפעול להסדרת מנגנון חליפי לאמברגו טילי הקרקע-קרקע וכלי הטיס הבלתי-מאוישים שצפוי לפקוע בסוף השנה הזו.


עיקרי הדברים שאמר: ״מתחת ומעל לפני השטח, איראן חותרת ללא הפסקה להשמדתה של מדינת ישראל. היא עושה זאת גם ישירות, וגם באמצעות שלוחיה – צבאות הטרור הפועלים בסמוך לגבולות ישראל. איראן מאיימת על ישראל ולא רק עליה אלא גם על ביטחונה ויציבותה של אירופה, ושל העולם בכלל״.

"השפעותיה השליליות של איראן הולכות ומתפשטות, חוצות יבשות ומדינות. במהלך השנה האחרונה, איראן הפכה ליצואנית גלובאלית של נשק קטלני והיא מקיימת מגעים למכירתו עם לא פחות מ-50 מדינות ברחבי העולם״.

״איראן מספקת מל"טים, בעלי טווח 1,000 קילומטרים, לידי מדינות במזרח אירופה, דוגמת בלארוס, ובעבר עשתה זאת גם בדרום אמריקה – לונצואלה״.

״על הקהילה הבינלאומית לאחד כוחות ולנקוט בצעדים דחופים ומהירים כדי לעצור את עסקאות הנשק שאיראן מובילה, ולייצר מנגנון הרתעה וענישה אפקטיבי״.

״אם כך נוהגת איראן כאשר אין בידה יכולת גרעינית, דמיינו מצב בו ארסנל גרעיני מוחזק בידי משטר האייתולות הרצחני, זהו איום בלתי נסבל על בטחון העולם. עלינו לנקוט בכל הכלים האפשריים – ואני מדגיש: בכל הכלים האפשריים – כדי למנוע מאיראן יכולת גרעינית״.(צילום מנאום השר גלנט. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: