"נצמד לגופה ותחב את רגלו": תלונה חמורה הוגשה למח"ש בגין הפגיעה בח"כ סון הר-מלך

חברת הכנסת לימור סון הר-מלך הגישה הלילה תלונה חמורה למח"ש באמצעות עו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו, כנגד השוטרים שפגעו בגופה ובחסינותה הפרלמנטרית. בין השוטרים: 2 קצינים בכירים שהיו ממפקדי הפינוי. "מעשה חמור ופוגעני, יש להשעות לאלתר את השוטרים"

חברת הכנסת לימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית שהותקפה השבוע על ידי שוטרי מג"ב במהלך פינוי הכרם בשילה, הגישה הלילה תלונה למח"ש כנגד השוטרים שהיו מעורבים בתקיפתה – ביניהם 2 קצינים בכירים בדרגת סגן ניצב ורב פקד שהיו ממפקדי הפינוי.

בתלונה שהוגשה באמצעות עו"ד אלעדי מארגון חוננו, מתאר ויזל את ההתעללות הקשה שעברה סון הר-מלך מצד שוטרי המג"ב שלקחו חלק בפינוי, את ההפרה הבוטה של חסינותה הפרלמנטרית ואת מעשיהם של השוטרים שהגיעו עד לכדי אלימות והטרדה מינית ע"פ התלונה. כמו כן דורש עו"ד ויזל ממח"ש להשעות את השוטרים הפוגעים ולהעמידם לדין.


בהמשך התלונה מתאר עו"ד ויזל, כי במהלך האירוע אף הפעילו השוטרים – סגן ניצב שחר יצחקי, רב פקד יאסר אסדי, השוטר שמואל אסולין ושוטר נוסף, כוח באופן בלתי חוקי בעליל, ובצורה משפילה ופוגענית שפגעה קשות בפרטיותה ובצניעות של הח"כית. "הפעלת כוח אשר שיאה היה בעת שאחד השוטרים נצמד אל הח"כית ותחב את רגלו לבין רגליה בצורה פוגענית, אשר לכל הפחות נחשבת כתקיפה אסורה ובנסיבות מסוימות יכולה להיחשב כהטרדה מינית", תיאר ויזל את שהתרחש באירוע.

בתלונה שהוגשה בשם סון הר מלך נכתב עוד כי אחד מתפקידיו המרכזיים של חבר כנסת הוא לפקח על פעילות הרשויות וכי לשם מימוש תפקיד זה מוקנות לחבר הכנסת חסינות מהותית וכן חופש תנועה "קריאתו של הקצין לכתר את הח"כית הינה הוראה לא חוקית המהווה פגיעה חמורה בחסינות הפרלמנטרית אשר הקנה לה החוק", נכתב בתלונה.

את הטענה כי מדובר במצב מסכן חיים, הדף עו"ד ויזל "גם אם עמדה הח"כית בסכנת חיים וקמה סמכות לשלול את חסינותה, דבר המוכחש מכל וכל, הרי שאופן הביצוע של שלילה זו נעשה בצורה אסורה ומקוממת. לו רצו השוטרים ליצר חציצה בין הח"כית לבין הטרקטור על מנת לאפשר לטרקטור לעבור הרי שיכלו לעשות זאת בדרכים פוגעניות פחות ולא לבצע זאת על ידי שלילה מוחלטת של חופש התנועה של הח"כית".

בנוגע לפגיעה המינית שחוותה הח"כית נכתב בתלונה כי "השוטרים לא הסתפקו בכליאת הח"כית בין זרועותיהם, אלא אף הרהיבו לעשות וכשביקשה היא לחמוק מטבעת החנק, מחצו הם את גופה בין שכמותיהם. שיאה של התקיפה התרחש עת הייתה הח"כית מחוצה בין שכמותיהם של השוטרים, כאשר את פלג גופה העליון היא הצליחה לחלץ מטבעת החנק, אך גפה התחתון עדין בתוכו. בשלב זה אחד השוטרים נצמד אל גופה ותחב את רגלו אל בין רגליה של הח"כית", תיאר ויזל את הפגיעה הקשה שחוותה סון הר-מלך.

"כפי הנחזה בתיעוד וכפי הניתן לשמוע בו אף מפקדו של השוטר נדהם ממה שראו עיניו, וישר כשהבין מה עושה הפקוד שלו הוא צעק לו: "לא לא לא לא! מה אתה עושה"!?" וארשת זעזוע עלתה על פניו", הוסיף עורך דינה של חברת הכנסת.


"כאשר אדם תוחב את רגלו אל בין רגליה של אישה ללא שקיבל אישור והסכמה לכך, הדבר הינו מעשה חמור ופוגעני אשר מהווה לכל הפחות תקיפה עם אספקט מיני, ובנסיבות מסוימות עשוי להיחשב אף כהטרדה מינית", תיאר ויזל את חומרת מעשיהם של השוטרים.

בסיום התלונה, מתח העו"ד ביקורת חריפה על התנהלות השוטרים: "לא יתכן כי קצינים במשטרת ישראל ירשו לעצמם לזלזל בצורה בוטה בזכויות חשובות ולפגוע כך בחברת כנסת.
התקיפה-הטרדה אשר חתמה את האירוע לא הייתה מתרחשת לולי מסכת ההפרות והפגיעות אשר קדמו לה ואשר הווה את רוח המפקד מאחורי כל ההתנהלות המתוארת", תקף.

"לאור זאת יש להשעות את השוטרים מתפקידם לפחות עד להעמדתם לדין וכן לפתוח בחקירת המקרה", חתם ויזל את תלונתה של ח"כ לימור סון הר-מלך.

מעו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו נמסר בתגובה: "מדובר באירוע מזעזע בו נחצו כל הקווים האדומים. שוטרים הרומסים בפרסיה את הוראות החוק תוך זלזול בוטא בחסינותה, בכבודה ובצניעותה של חברת כנסת, אינו דבר שיכול לעבור על סדר היום. האופן הברוטאלי בו פעלו השוטרים כנגד חברת הכנסת משקף את רוח המפקד אשר הנחתה את פעילות הריסת הכרם, ואשר הובילה לאלימות רבה כלפי המתיישבים אשר נכחו במקום. מצופה כי מח"ש תעשה בדק בית מקיף ויעמידו את השוטרים הפוגעים לדין ויכלה קוצים מן הכרם"


תגובות לכתבה:

  1. י.ח

    בושה וחרפה. כמה שאני מצדד ותומך בכוחות הביטחון, יש פה הפרה בוטה וגסה של כל ערל אפשרי! לאן הגענו? איפה כיבוד המרחב האישי עוד ללא חסינות ח"כ?! בכל הפינויים האלו מאבדים כל רגש

כתיבת תגובה: