ביקור ראשון מתחילת הלחימה: שר החוץ אלי כהן ורבה של קייב נטעו עץ באתר ההנצחה בבאבי יאר

ברקע ההיערכות האוקראינית לציון שנה לפתיחת המלחמה, הגיע היום שר החוץ הישראלי אלי כהן יחד עם מנכ"ל משרדו רונן לוי לביקור ראשון של שר בכיר מהמזרח התיכון מאז תחילת המלחמה.

הביקור שהיה אמור להתקיים לפני כשבוע ונדחה בעקבות רעידת האדמה בטורקיה, יכלול בהמשך גם פגישה אישית עם נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי ועם מקבילו של כהן – שר החוץ האוקראיני דמיטרו קולבה.במקביל לפגישות המדיניות, הגיע כעת השר כהן יחד עם שגריר ישראל באוקראינה מיכאל ברודסקי, לטקס של הקהילה היהודית לזכרם של עשרות אלפי היהודים שנרצחו במהלך השואה בגיא ההריגה באבי יאר. טקס הזכרון ליהודי אוקראינה, נפתח בנטיעת עץ בחורשה הסמוכה לאנדרטה על ידי שר החוץ אלי כהן, שגריר ישראל ורבה של קייב הרב יונתן מרקוביץ'.

לאחר הנטיעה קרא הרב מרקוביץ' פרק תהילים והודה לשר כהן בשמם של כל יהודי אוקראינה על הביקור המחזק. "עץ הוא דבר חי שמתפתח וצומח כלפי מעלה, אך שורשיו נטועים עמוק באדמה. כך גם אנחנו. הרבי מליובאוויטש לימד אותנו שאנחנו צריכים להיות כל הזמן עם הפנים אל העתיד, אך תמיד לזכור את העבר וללמוד ממנו. המקום הזה מזכיר לנו את העבר הקשה של היהודים בשואה, אך גם מזכיר לנו את החובה של כל אחד לדאוג להמשך קיומו של העם היהודי. מכאן אנחנו קוראים לכל העולם להתאחד ולדרוש לעצור את זוועות המלחמה באוקראינה. אסור לעמוד מנגד", אמר הרב מרקוביץ'.


קרדיט: דוברות הקהילה היהודית JCC חב"ד בקייב
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: