לרגל יום האהבה: כמה קשה והאם אפשרי למצוא אהבה יהודית בחו"ל?

אנחנו כישראלים לא מבינים מה העניין במציאת אהבה יהודית, היא כאן ונגישה לנו כל-כך. אבל אצל יהדות ארה"ב המצב שונה. צעירים וצעירות יהודים מחפשים אהבה שתאפשר להם להישאר בקרבת הדת והמסורת, ועם זאת היותם מיעוט של כ-2% מהאוכלוסיה הכללית בארצות הברית, מקשה על כך מאוד. ביום האהבה הזה, נגלה את המציאות של מציאת אהבה יהודית באמריקה היום.

לכבוד יום האהבה, קרן משפחת רודרמן, הפועלת כדי לחבר בין הקהילה היהודית בארה"ב וישראל נקטה יוזמה, במטרה לתווך את הקשיים שחווה המיעוט היהודי בארה"ב – חיפושו אחר אהבה. בסרטון שהקרן הפיקה, והתפרסם בחג הולנטיינז, השתתפו מספר יהודים אמריקאים ואמריקאיות, ששיתפו "וידויים" עמוקים ומצחיקים על עולם ההיכרויות בין יהודים בארה"ב. המשתתפים משתפים ברוח קלילה וחיובית כמה מורכב למצוא בן/בת זוג יהודי נחמד/ה, כיצד נראו הדייטים הכי מביכים שלהם, מה הם ה"דגלים האדומים" בקרב יהודים, כמה מפחידה 'האמא היהודייה', ואיך זה להיפגש בעונת השיא היהודית.


כיום, צעירים יהודיים אמריקאיים מתמודדים עם אתגרים שאנחנו הישראלים לא מכירים. קרן משפחת רודרמן בחרה במסע האהבה כאמצעי לחיבור וליצירת הזדהות בקרב הישראלים כלפי אחיהם ואחיותיהם בארצות הברית. הסרטון מלא ההומור יעזור לנו לראות את הקשיים במציאת בני זוג יהודיים, וגם לצחוק קצת.

שירה רודרמן, מנכלת קרן משפחת רודרמן: "זוגיות, מערכות יחסים ואהבה זה דבר מורכב המציאות של היום קל וחומר כשמדובר במיעוט. הפעם בחרנו לחשוף בפניכם את אחד הקשיים הגדולים ביהדות ארצות הברית- מציאת בן/ בת זוג. אני מאמינה שהבנת חיי היום יום באתגרים המשותפים לכולנו והייחודים לכל קהילה יטיבו עם כולנו. כשמכירים- מתחברים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: