"ילך בדרכו של יעלון": הערכה בליכוד – גלנט יועבר בקרוב מתפקידו כשר הביטחון

רבים בליכוד מעריכים כי לנתניהו לא תיוותר ברירה בקרוב אלא להעביר את יואב גלנט מתפקיד שר הביטחון. זאת לאור התנהלותו המתריסה של גלנט אשר אינו מוכן להכיר ולקיים את ההסכם הקואליציוני המעביר את הסמכויות על ההתיישבות ביהודה והשומרון לידי בצלאל סמוטריץ'.

גלנט פועל בגלוי כדי לסכל את ההסכם הקואליציוני, ונותן הוראות לצה"ל בניגוד להוראות נתניהו.


גלנט נותן לצה"ל הוראות בגלוי שלא להכיר בסמכותו של סמוטריץ' על המינהל האזרחי והמתפ"ש. עד עתה נהנה גלנט מיחס סלחני כמי שאינו מבין את חובות הליכוד בהסכם הקואליציוני. ואולם, לאחר פרשת עקירת הכרם בעלי, שבה גלנט פעל בניגוד גמור להוראותיו של סמוטריץ' למינהל האזרחי, ואף בניגוד להוראות נתניהו לעצור את העקירה, הליכוד עלול לאבד את השליטה בקואליציה במידה ונתניהו לא יעביר את גלנט מתפקיד שר הביטחון.

נאמני ארץ ישראל בליכוד שלחו התראה לגלנט כבר לפני כ 3 שבועות, בעת שהוא הורה על פינוי מאחז "אור חיים", כי התנהלותו סותרת את ערכי הליכוד ועליו לבחור אם לשנות את דרכו או להתפטר, אך נראה שההתראה לא הובנה על ידי גלנט.

"עדיף לגלנט להתפטר כבר עתה מאשר להיות מפוטר מתפקיד שר הביטחון בקרוב" אומר עו"ד אביעד ויסולי, יו"ר נאמני ארץ ישראל בליכוד "איננו רואים כל דרך שגלנט יוכל להמשיך בתפקידו. אם יתפטר, ניתן יהיה למצוא לו תפקיד מחליף. אם הוא יפוטר, הוא ילך ככל הנראה בדרכו של יעלון".

נתניהו מתכוון להיפגש עם גלנט היום ולהורות לו להעביר מיידית את כל הסמכויות על המינהל האזרחי והמתפ"ש לסמוטריץ'. אם גלנט ימשיך בדרכו המתריסה ולא ישתף פעולה, הוא ימצא את עצמו מחוץ ללשכת שר הביטחון בקרוב מאד, כך מעריכים בליכוד.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: