הותר לפרסום: כוחות מיוחדים סיכלו הברחת סמים בשווי כ-50 מיליון ש״ח

הותר לפרסום: כוחות צה"ל, בשיתוף עם לוחמי ימ״ס ומשטרת ישראל, סיכלו ב-5 בפברואר 2023, י"ד בשבט התשפ"ג, הברחת סמים בשווי כ-50 מיליון ש״ח, עצרו חשוד בהברחה והחרימו את הרכב ששימש את המבריחים.

תצפיות צה"ל זיהו חשודים שניסו להבריח סמים משטח מצרים לשטח ישראל במרחב חטיבת יואב. לוחמי ימ"ס וכוחות של משטרת ישראל, תפסו את החשוד, החרימו את רכבו וכ-120 ק"ג סמים בשווי מוערך של כ-50 מיליון ש״ח.


במסגרת המאבק נגד הסחר וההברחות של סמים למדינת ישראל, נערכה בחודש האחרון פעילות מבצעית של יחידת מג"ן של מרחב נגב במחוז הדרומי של המשטרה ביחד עם כוחות צה״ל מאוגדה 80 ביחידות יואב ובגדוד ״מגן אילת״, אודות הברחות סמים מעבר לגבולות.

במהלך הפעילות זוהה ע"י תצפיות צה"ל וכוחות לוחמים מגדוד ״מגן אילת״ בלדר סמים אשר מבצע הברחה באזור הנחלים הגדולים שבדרום גבול מצרים במרחב החטיבה המרחבית יואב.

עם קבלת ההתראה התפתח אחר החשוד, אשר נהג בכלי שטח מסוג 'מאבריק' ועליו הסמים, מרדף של לוחמי יחידת מג"ן ולוחמי ימ"ס מג"ב דרום בשיתוף מסוק של המערך האווירי במשטרת ישראל בתוואי שטח קשה ומדברי אשר הגיע לסיומו סמוך למצוקי מכתש רמון. שם הצליחו לוחמי יחידת מג"ן ליצור מגע עם החשוד ולעצור אותו, לאחר שניסה להימלט בעודו מאבד שליטה ומתהפך עם הרכב.

לוחמי יחידת מג"ן וימ"ס מג"ב דרום השתלטו על החשוד ותפסו על כלי השטח שק ענק (בלה) ובו כ-92 ק"ג הרואין וקוקאין טהור, ו-28 ק"ג חשיש בשווי של כ-50 מיליון ש"ח.


עם מעצרו של החשוד תושב פזורת מצפה רמון בשנות ה-30 לחייו, הוא הועבר לחקירה במשטרת ישראל בחשד להברחת סמים מסוכנים של קוקאין, הרואין וחשיש במשקל עצום של למעלה מ-100 ק"ג.

הרכב והסמים שהוחרמו הועברו להמשך טיפול משטרת ישראל.

צפו בתיעוד של התצפיות:

מפקד מרחב נגב תת ניצב נחשון נגלר מסר: "מדובר בהברחת סמים בקנה מידה תקדימי של סמים קשים שנתפסו בהברחה מגבולה הדרומי של מדינת ישראל. אין ספק כי פעילות זו, מובילה לפגיעה כלכלית קשה וייבוש נגע הסמים המהווה מחולל פשיעה של גורמים עבריינים ברחבי הארץ ובאזור הנגב בפרט."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: