התחזו לנציגי בנק והוציאו כספים בהיקף של כמיליון ש"ח – 3 תושבי השפלה נעצרו

הותר לפרסום: יחידת הסייבר (מחלק פשיעה מקוונת) במחוז מרכז עצרה בתום חקירה סמויה, 3 תושבי השפלה בחשד לביצוע עבירות מרמה בשיטת "פישיינג והנדסה חברתית", במסגרתה התחזו לנציגי בנק והוציאו כספים בהיקף של כמיליון ש"ח ממאות חשבונות של אזרחים.

מחלק הפשיעה המקוונת של משטרת מחוז מרכז, יחד עם שוטרי תחנות יבנה ורחובות, בשת"פ מערך בטחון הבנקים, ניהלו במהלך החודשיים האחרונים חקירה סמויה, בחשד לביצוע עבירות מרמה והתחזות למוסדות פיננסים, בשיטת "הנדסה חברתית" בהיקף של מעל מליון ש"ח.

ראשיתה של הפרשה, עם קבלת ריבוי תלונות בעלות מאפיינים דומים, ממאות קורבנות בכל רחבי הארץ וכן ממערך הביטחון בבנקים, בהן עפ"י החשד לקוחות הבנקים נפלו קורבן לעבירות מרמה באופן שיטתי ומאורגן.


עם התפתחות החקירה, חשפו החוקרים את שיטת פעילותם הפלילית של החשודים, במסגרתה:

בשלב ראשון – שגרו החשודים מסרונים בשיטת "דיוג" (פישינג), הנחזים להודעות לגיטימיות של הבנק בהם נדרשו הקורבנות להזין את פרטי המשתמש לחשבונות המקוונים שלהם.

בשלב שני – לקוחות שנפלו בתרמית והזינו את פרטי הכניסה לחשבונות המקוונים של הבנק, קבלו הודעה נוספת על פעילות חריגה בחשבונותיהם וכי ייצור עמם קשר נציג הבנק.

בשלב שלישי – החשודים בצעו שיחת התחזות כאנשי הביטחון של הבנק, הוציאו מהלקוחות בתחבולה קודי משיכה או קוד להחלפת מנוי טלפון בחשבונות ומשכו כספים מכספומטים, לצד העברות כספים בין חשבונות.

כאמור, שוטרי יחידת הסייבר עצרו תחילה במסגרת החקירה, 2 חשודים – תושבי יבנה ורחובות בשנות ה-20 לחייהם ומעצרם הוארך למשך 8 ימים בבית המשפט, כאשר היום בהתאם לתוכנית החקירה בוצעו חיפושים ומעצר של חשוד נוסף – אף הוא תושב מרכז הארץ בשנות ה-20 לחייו.

כלל המעורבים בפרשיה נעצרו בחשד לביצוע העבירות ובחיפוש בבתיהם תפסו השוטרים אמצעים רבים הקושרים אותם עפ"י החשד לביצוע העבירות, לרבות עשרות טלפונים,סימים, ציוד מחשב והתקני אחסון רלוונטיםם ועוד.


בהתאם לצורכי חקירה וממצאיה יובאו העצורים לבימ"ש מחר לדיון בבקשה להאריך את מעצרם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: